şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sevinçten aglamak..
  insanin duygu seli içinde oldugu zamanlarda, durumunu nitelendirmek için kullanilabilen, dramatize edilmis yorum cümlesi.
 • serdar öztop'tan upuzun zamandır beklenen güzel haber, eylül'de piyasaya çıkacak yeni albümünün adı.
 • mutluluk'un ağladığına dalalettir.
  (bkz: mutluluk gözyaşları)
 • içerisinde müzikal anlamda çok ilginç çalışmalar olan albüm . öyleki serdar öztop'a bu albümde bas gitar ve davulda birden fazla müzisyen eşlik edecek . hatta ayrı ayrı her parçada değişik müzisyenleri görüyoruz .

  albümde medley olarak yer alan türk müziği’nin unutulmaz longa ve sirtolarının müzikleri haricinde tüm söz, müzik, düzenleme, kayıt, edit, mix ve mastering’in öztop tarafından yapıldığı albümde davullarda :

  volkan öktem , cengiz baysal , burak gürpınar , cem aksel , arbak dal , turgut bekoğlu , aydın şeref , deniz güngör , utku ünal ve gökçe dayanç ,

  bas gitarlarda ; nurhat şensesli , ismail soyberk , tarkan gözübüyük , kerem tüzün , murat tükenmez , burak kulaksızoğlu , alp ersönmez , sunay özgür , demirhan baylan ve ilker özalp ,

  vurmalılarda; mehmet akatay , nefeslilerde; toygun sözen , mehmet ünal , bulut gülen ,

  yaylılarda; gündem yaylı grubu yer alıyor .

  nev , albüme adını veren parçaya yaptığı vokal nameleriyle, zeynep arıkan ve murat köseoğlu ise sözlü parçalara yaptıkları geri vokalleriyle albümde görev alıyor .

  ayrıca kendi deyimiyle "karga sesini" nihayet bu albümde duyuyoruz serdar öztop'un .
 • anne babanın çocuklarının mezuniyet töreninde döktüğü göz yaşlarıdır. bir anlıktır. duygu patlaması sonucu akandır...
 • serdar öztop'un ikinci solo albümü.

  1-güneş doğudan yükselir / 5.20
  2-kaytan / 4.00
  3-yalan / 3:52
  4-mutluluğun gözyaşları / 4:17
  5-dünya / 3:49
  6-hay-laz / 4:00
  7-sensiz olmuyor / 4:34
  8-günebakan / 3:34
  9-hasret / 4:15
  10-longa & sirto medley / 7:17
 • vokal performanslarının 'sırıtmasına' rağmen (bkz: yalan), genel olarak bakıldığında serdar öztop'un bir öncekine (bkz: sükut) göre daha detaylı ve derin çalıştığı albüm.. türk motifleri tüm şarkılarda hissedilebilirken, yaylılar ve nefesliler de daha etkin biçimde kullanılmış. bununla birlikte (bir çok davulcuyla çalışıldığından olsa gerek) davul partisyonlarının zenginliği de dikkat çekmekte. (bkz: kaytan)

  tekniğin, hissiyattan öne çıktığı gibi bir yorum getirilebilir fakat ne olursa olsun, kendi kulvarında tek başına koşan bu adama saygı duyulmalı, sahip çıkılmalı..
 • ilk dinleyişte bocalatmış, tekrar cd çalara konduğundaysa dağıtmış albüm! sükut'la karşılaştırma/yarıştırma yapmak büyük hata olur çünkü mutluluğun gözyaşları bambaşka bişiy.. abartmadan, cıvıtmadan başarıyla kotarılmış tam bir sentez olmuş ki kendinize çok yakın ve çok daha özel hissediyorsunuz albümü dinlerken. yalan'a çekilmiş bir klip mevcutmuş, henüz görmedim ama benim favorim hasret, mutluluğun gözyaşları, sensiz olmuyor oldu.. aslında hiç boş ya da sıradan denebilecek şarkı yok albümde, sadece hay-laz'a bir antipati gelişti bende nedensiz, serde karadenizlilik de var oysa. sözün özü, türkiye sınırları içinde dinleyebileceğiniz en yetenekli ve en özgün isimlerden biridir diyor, bayinizden istemenizi öneriyorum.
 • "türkiye'de de vai varmış" dedirtecek cinsten bir album. umarım korsan kurbanı olmaz ve bu tür çalışmaları hep dinleriz. gitarlar "harika" çalınmış ve efektler de yerli yerinde.. daha ilk parçanın solosunda "ne kadar temiz?!" dedirtti, sonraki parçaları yorumlamayacağım bile. yalnız vokal işini ben beğenmedim. prozodi pek umursanmamış (rahatsız da etmiş) ve ses rengi de hoş değil.
  cem köksal diye viyaklayanlar, bu albümü dinlesin mutlaka.
 • müzik bakımından çok başarılı bir albüm. kendini bulmuş gibi geldi çünkü ilk albüm biraz "virtüöz" olma sıkıntısı içinde bence yer yer taklit içeriyordu ya da kulağa fazla aşina şeyler barındırıyodu. bu albümde gerçekten detaylar düşünülmüş. ama albüm kapağı kitapçığı vs nedense çok özensiz geliyo bana. bu konuda da sanırım sıyrılınamamış bir "virtüöz"lük durumu var. bunun dışında kesinlikle dinlenilmesi gereken çok başarılı bir albüm bi dahakine umarım daha da uzun olur. 45 dakika kesmedi.