3904 entry daha
  • gökkuşağının verdiği mutluluktur. onun varlığı yeter.
  • oltayla tutulmaz. gözle görülmez. kulakla duyulmaz.
  • geceyi sabah olacağından emin olduğu için sevmektir. yağmuru güneş açacağını kanıksadığı için romantik bulmaktır.aynı yağmur,aynı gece bir başkası için elemdir. şu hayatta güven duygusu yoksa hiç bir şey mutlu edemez insanı. anne rahmidir mutluluk. yolun sonunda bulamazsın zira yolun kendisidir.
  • mutluluk hep tanımlanamaz bir kavram oldu,ne olduğunu anlayamadığımız için değil içeriğinde neleri barındırdığını tam olarak bilemediğimiz için... bazısına bir an için dünyaları versen mutlu olmaz olamaz çünkü anlık bir şeydir kaybolacağını bildiği bir şey için mutlu hissetmez, bazısı da en ufak şeylerle mutlu hissedip o anerjisini gün boyu sürdürebilir... bana sorsanız hiçbir insan tam olarak mutluluğa erişemez derim çünkü o kavram bende apayrı ulaşılamaz ve imkansız şeyleri barındırıyor. küçük şeylerden haz alıyor muyum evet bunlara mutluluk demeli miyim bilmiyorum, mutluluk zamansal bir kavram olmamalı bence,mutlu olduğumuz her an yeni mutsuzluklar yaratıyoruz kendimize o yüzden zamandan kopmak gerekliliğini savunuyorum eğer tam anlamıyla mutlak bir mutluluğa erişmeye çabalarsak.
  • çocukken daha çabuk yakalanan, büyüdükçe yakalanması ve sürdürülebilirliği zor olan duygu.

çünkü biz büyüdük ve kirlendi dünya...

aslında dünya hep aynıydı. biz değiştik. farkındalığımız, beklentilerimiz, sahip olduklarımızla yetinmeyip sahip olamadıklarımızı arzulama, küçük şeylerden mutlu olamama, aç gözlülük, nankörlük, doyumsuzluk ve sayamayacağım pek çok duygular arttıkça mutsuzluğa sürüklendik.
  • güzelleşmeyi, iyileşmeyi de yanında bonus olarak getiren güzel his.
  • bu kelimeye ne kadar çok anlam yüklerseniz o kadar zor mutlu olursunuz. fikrimce biz y kuşağı kısa zamanda her şeyi istiyor ve sürekli mutlu olmaya çalışırken mutsuzlaşıyoruz. kimse sürekli mutlu ya da mutsuz olamaz. neden mutsuzum diye sorgulamayın kendinizi. hedeflerimize odaklı yaşamamız gerekir.ulaşmaya çalışırken mutluluğu tadacağız.tenkyu
  • bakıyorum ama göremiyorum evimde, iş yerimde, metrobüs de gözümün dediği heryere canım ülkem de kimse de ne görebiliyorum ne hissedebiliyorum son yıllarda.
  • tamamen beynimizin seratonin salgılamasıdır, eğer onu yapmazsa ne olursa olsun mutlu olamayız,
    hiç bişi olmamasına rağmen bi anda içinde hissettigin o neşeyi anımsa :)
2174 entry daha
hesabın var mı? giriş yap