şükela:  tümü | bugün soru sor
4049 entry daha
  • bir önceki gün sabah kalktığında lanetli olmadığını, ertesi sabah kalktığında çaylak olmadığını öğrenme hali (bkz: küçük şeylere mutlu olmak)
  • son zamanlarda türk halkında önemli derecede azalan duygu.

turistlerin çokça gezdiği/dolaştığı bir yerde çalışıyorum... bazen canım sıkılıyor dışarıya tabure atıyorum bi de kahve, sigara gelen geçeni izliyorum (karı kız da kesiyorum tabi arada).* neyse kadın/erkek bizim insanımızın suratında hep bi somurtma, bakın hepsi demiyorum ama çoğu bu şekilde. gelip geçen turistlere bakıyorum kadın/erkek yine hepsi demiyorum ama çoğunun yüzünde hep bi tebessüm, yer yer şuh kahkahalar imreniyorum lan.
  • mutlu olabilmek, mutluluk duyabilmek için önce mutlu olmayı öğrenmek gerekiyor. mutlu olmayı öğrenmek içinse, kendinizi tanımanız.

istisnasız her insan, tercihlerinin sonucunu yaşar. doğru tercihler yapıldığı sürece mutlu olmamak için bir nedenimiz yok! atacağınız ilk adımı ben söyleyeyim; etrafınızdaki insanlara gülümseyin. gülümsemek bulaşıcı ve bir o kadar devrimci bir eylemdir. zira gülümsediğiniz her insanın, o gün iyi hissetmesine sebep olabilirsiniz.
13 entry daha