şükela:  tümü | bugün soru sor
4062 entry daha
  • bana haram galiba.

kötüye kanalize olmak iyi bir şey değildir ama elimde değil.. canım yanıyor ve bu artık bıkkınlık veren bir hâl almaya başladı.

ümitlerimin suya düşmesi, ardı ardına gelen hayal kırıklıkları ve olmasa hatırı kalacak dertler, sıtkımı sıyırıyor ama en acısı da şaşırtmıyor be sözlük. hiç mi güzel bir şeyler hak etmiyorum? anlamıyorum ki.

karşı gelinemeyen sikko, sad but true durumlar.. of, dış görünüşün her şey olduğu gerçeği. bu beni bitiriyor. iç güzelliği sallayan tek insan evladı yok! yok oğlu yok!

artık derdimden sardığım şarkıların da suyunu çıkardım. yeminle şu son zamanlarda dinlediğim şarkıların süresi kadar yol yapsanız, içine kilometreleri sığdıracak acı bulursunuz da, bütün o miller kifayetsiz kalır..

hem ağlarım, hem tanımımı yaparım*.. herkese bol kepçe de, bana süzgeçten geçirilip ince ince gibi gelen without god bir hededir!

gideyim ve gene summertime sadness dinleyeyim bu kış gecesinde. baran demiş benim yerime; "ya rab!" be...
  • "insan bir şeyden haz alabilmek için o şeyin yokluğunu, ızdırabını tatmaya muhtaç. açlık gibi, soğuk gibi, yalnızlık gibi. ama istenen bir kere ele geçti mi verdiği haz sönüp gidiyor. yani geçici şekilde tatmin olmak mümkün ama mutlu bir halde sürekli kalmak imkansız."
    -sigmund freud

bu sebeple, bir tek kaynağa bağlı kalarak sürdürülemeyecek bir duygudur mutluluk. yeni mutluluk kaynaklarının, sürekli olmasa da zaman zaman aranması ve bulunması gereklidir.
  • bazıları için vazgeçilebilir bir şeymiş. feda ettiren değil, feda edilenmiş...
6 entry daha