şükela:  tümü | bugün
  • dr ümit aktaş'ın sağlıklı yaşam ve beslenme üzerine yazdığı okunası kitap.
  • ''kendinizi hiç olmadığınız kadar enerjik ve dinç hissedeceksiniz!
    fazla kilolarınızı vereceksiniz. hem de hiç aç kalmadan!
    uykunuz düzene girecek!
    depresyondan kurtulmaya başlayacaksınız!
    hayata pozitif bakacaksınız!
    ve kendinizi hiç olmadığınız kadar mutlu hissedeceksiniz!''

ümit bey hayatın sırrını çözmüş, her dalda da ayrı ayrı uzman galiba.
    ve tüm bu sırları (kdv dahil) 16,72 tl'ye satıyor.*
  • psikolojiden adet sancısına, boğaz enfeksiyonundan kepeklenmeye kadar her konuda uzman olduğunu iddia eden şarlatanların umut ticaretini nakite dönüştürdüğü çay çorba tarifleri bütünüdür.
    şikayetiniz psikolojikse psikiyatr'a, başınız ağrıyorsa nörologa, adetiniz düzensizse jinekologa, şişmansanız diyetisyene gidin. sağlığınız migros'da 15-20 tl'ye satılan çay veya kişisel gelişim kitaplarından çok daha değerlidir.
  • güzel bir kitap. kilolu dostlarıma hediye etmek için kitabı aldım.

iki yıl öncesine kadar süren bir süreçte sağlıklı olarak yaklaşık 40 kg verdim, bu kitabı okuyarak falan değil, o zamanlar o kitap basılmamıştı bile. bunları dünya genelindeki ciddi kaynaklardan araştırıp bularak kilo verdim ve şimdi; bu kitaptaki çoğu şeyin altına imzamı atarım.

kitapları fiyatları ile orantılı olarak yararlı olduğunu düşünen potansiyel olarak araştırıp soruşturmadan şarlatan diyenler sağlıksız yaşamaya devam etsinler, beni ilgilendirmez ama siz aldırmayın. hastalandığında doktora gidin ve ilaç gerekiyorsa alın tabi kimse bunu yapmayın demiyor, ilaç sektörünün içini dışını bilen çoğu kişinin diyeceği şeyleri diyor sadece. gerçi bozuk bir saat günde iki defa doğruyu gösterir, işte bu sektör de öyle bir sektör, bazen doğru şeyler de oluyor. hepimiz artık ilaçlara bağlıyız, bu da bir gerçek. doktorluk, ilaçlık duruma "daha az" düşmek için neler yapacağınızı söyleyen bir kitap bu.

aklınızda bulunsun, diyetisyenle kilo verilmez, verilirse de alınır, onlarca yıllık tecrübe ile sabittir. ha gidin, bilgi alın diyetistyenen ama zayıflat beni diyene liste veren diyetisyen kötü bir devlet memurundan farklı değil, böyle işe yarayacağını düşünerek giden "müzmin şişkolar" da büyücülere inanan zavallılardan farklı değil. sağlıklı beslenme ve spor alışkanlığı edinmeden zayıflamanın faydası yok. kilo vermek akıl ile yapılır ve doğru şeyleri yaparak zayıflamak da zor değil. kafanıza ciddi şekilde koyun ve doğru yapın yeterli.
  • her konuda uzman olduğunu iddia etmeyen bir doktor tarafından yazılmış kitap. (bkz: ümit aktaş) insanları alaşağı etmeden evvel eleştirdiğin kitabı açıp bir kurcalamak lazım değil mi? zira kurcaladığında her iddiasının altında bir bilimsel eseri yahut bilim insanını referans gösterdiğini fark edeceksin. yani adam ben her alanın uzmanıyım demiyor. iddialarda bulunduğum alanlara ilişkin gerekli araştırmaları yaptım, kendi yorumlarımla birlikte çıkardığım sonuçlar da bunlar alın referanslarıyla beraber okuyun diyor. örneğin nörolog david perlmutter 'in yazmış olduğu grain brain yani tahıl beyin isimli bir eser var.. sağlık ve beslenme alanında birşeyler okumayı sevenler bu kitabı biliyorlardır. bana da bir hekim arkadaşım mutlaka bul ve oku bu ara bizim hekimler odasında başka konumuz yok demişti. misal ümit aktaş da yazmış olduğu kitabın bir kısmında bu tahıl beyin durumunu anlatmış ve yukarıda da bahsetmiş olduğum üzere ilgili bilim insanına ve kitabına tam da olması gerektiği şekilde atıfta bulunmuş. buna benzer çokça örnek var kitapta. okudukça görüyorsunuz. migrosta satılan kitaplar kategorisinde sınıflandıranlara inanıp allah de ötesini bırak, bana allah yeter, secret gibi kitaplardan biri zannetmesin merak edip bakanlar. kitap sağlıklı beslenmeye ilişkin temel noktalar ve bugüne kadar yanlış öğretilenleri düzeltme konusunda son derece faydalı. önerilen bitki kürleri konusunda fikrim yok ancak bir fitoterapi uzmanı olarak hocanın deneyimledikleri şeylerdir herhalde yazdıkları. ayrıca kitabın ilaç sektörüne ciddi eleştiriler getirdiği noktalar var ve bazı ilaçlar ile firmaları isim vererek eleştirmekten çekinmiyor. bu yüzden kötüleyeni illaki olacaktır. takılmayın bunlara.
  • beslenme üzerine bir kitap, sağlıklı beslenerek bir çok hastalığın üstünden gelinceğini anlatıyor, canan karatayın kitapları, tahıl beyin, taş devri diyeti gibi kitaplarda geçenlerle örtüşen şeyler söylüyor

özet olarak bir çok uzak durulması gereken şey var ama özellikle şeker ve ekmeği hayatımızdan tümden çıkarmamız gerek
  • sağlıklı ve mutlu olmayı çok zor bir şey zannedenleri şaşırtacak kitap.
  • bu konularda biraz internet karıştıran, hatta sadece meyvenin sebzenin adını gugıllayıp ilk 2-3 linke tıklayanların bile bildiklerini büyük büyük puntolarla yazıp, başına da kitap kapağı yapıp ciltleyince ortaya çıkan şeydir.

bir de; "aa bak market yumurtası değil, gezen tavuk yumurtası olacak. aa gübreli sebze olmayacak, organik olacak, dalından olacak" falan diye bitiriyor her bölümü. bakın bu goygoydur. bakın size hakâret ediyorlar. bu çakallıklara karşı sert ve acımasız olun.