şükela:  tümü | bugün soru sor
  • vera'nın oldukça başarılı bir videoya sahip yeni single'ı. bu güzel şarkının güzel klibindeki elf kızı için ise (bkz: hande taşer)*
  • gencecik bir sesin icten bir bicimde derdini anlattigi sarki. sarki her ne kadar kolay dinlenir bir yapida olsa da uzerine dusunulmemis bir sarki degil, basin ve davulun yaptigi minimal isleri ve girdikleri ufak aksiyonlari cok begendim, genclerin muzisyenlikleri iyi bence, ileriki yillarda icin umut vaad ediyorlar.

bu arada sofar performansini da izledim, nasil sicak bir agustos gununde, nasil da zor sartlar altinda o sarkiyi icra ettikleri videodan belli.

belki buralari okuyorlardir, vokaliste ufak bir notum var, agzini biraz daha acarak sarki soylediginde o seslerin ne kadar da kolay ciktigini goreceksin, sesin cok ama cok guzel bence, vokalin de temiz, sadece agzini ac guzel kardesim.
  • son nakaratında iyi bir (bkz: modülasyon) örneği sunan, ilk dinleyişte saran şarkı.
  • bir arkadaşın yoğun ısrarlarıyla dinlediğim, güzel bir klibe sahip olan*güzel bir vera şarkısı.
  • spotify'nin keşfetinde çıkan tatlı mı tatlı vera şarkısı.
  • içinde "derdini kuşlar telefona yazdı" diye bir söz geçmesine rağmen beğendiğim bir şarkı.
  • en az “kürk mantolu madonna” şarkısı kadar başarılı bir vera şarkısı.

öyle aman aman derin anlamlar barındıran sözleri olmamasına rağmen altyapı ve vokal sayesinde hem uçan hem uçuran şarkı.

ayrıca gerçekten tatlı mı tatlı!
  • çok sevgili ve saygıdeğer bir uygulama olan spotify'ın üçüncü yeniler playlistinde karşıma çıkardığı, bu kadar az entry girilmesine şaşırdığım tatlı mı tatlı, kalbe dokunan bir vera şarkısı.

"sesini unuttum dedi ama
    böyle yalan olmaz olsun"

kısmı ile gönlümü fethetmiştir.
  • saklanır nisan ile tanıyıp dinlemeye başladığım vera'nın, kahve nevresimler'den sonra bir diğer post-ite yazıp, beynime yapıştırdığım şarkısı.

şarkıları çok enteresan vera'nın insana çok dokunuyor. bazen deli gibi aşık olma isteği uyandırırken bazen de kaybettiklerini düşündürüyor.

yalnız vera'yı dinlerken fark ettiğim acayip bir şey var. o da adamların her şarkısında aptal bir gülümsemenin insanın yüzüne oturduğu. o gülümsemenin anlamını sadece dinleyen biliyor. bazen içe doğru ağlayan birinin çaresiz tebessümü. bazen de 8 yaşında ilk kez aşık olmuş gibi sağa sola koşturan bir çocuğun bastırılmış coşkusunun yüzüne vuruşu.

"sesini unuttum dedi ama
    böyle yalan olmaz olsun"
  • fizy 'de keşfettiğim vera şarkısı. "aynaya baktım, bir sigara yaktım." kısmı bu aralar iyi gelebilecek bir hayal.bazen bazı şeyler düşlerde de gerçekleşir. tabi bu da bir boyuttur. evde çamaşırlarım arasında hiç ettiğim bir tütünü bu şarkı eşliğinde belki bir gün bir yerlere nazır içebilirim