şükela:  tümü | bugün
  • geçenlerde kısa teaser'ı yayınlandı. başrollerinde barış arduç ve elçin sangu var. malumunuz ikisi şu ergenler arasında fenomen olan kiralık aşk dizisinin başrolleri. yayınlanırken onlarla yatıp onlarla kalkan, ne zaman öpüşecekler, ne zaman sevişecekler diye diziden gözlerini ayırmayan bir kitlesi var. öyle ki dizideki sevişme sahnelerini bile yeterli bulmadılar, zira rtük'le anca bu kadar. şimdi bunların sevişmelerinden tatmin olmayan, hatta işi abartıp özel hayatlarında da sevgili olmalarının hayallerini kuran bu elbar kitlesinin boşa aktığını farkettiler ve crazy stupid love'u çakarak bir film yaptılar. telif verildi mi? tabii ki hayır. muhtemelen oynamalarla bu işin hukuki kısmının üstesinden de layıkıyla gelmişlerdir. peki ya kitlesi ne durumda derseniz, filmin çakma olması umurlarında falan değil, şurada göreceğiniz üzere dertleri kiralık aşk'ta yeterince izleyemediği sahneleri burada izleyebileceklerinin hayallerini kuruyorlar.
  • bir saniye, crazy stupid love değil bu, hitch lan bu hitch. eğer kız adamın kızı çıkarsa geri alırım lafımı. gerçi neyin ne çıkacağını nereden bileceğim orası da ayrı soru işareti.

çakma bir yerli malı efendim.
  • crazy stupid love çakması.
  • 45 saniyelik fragmanıyla bile "ama bu kiralık aşk'ın aynısı nerdeyse" dediğim, 10 kasımda çıkması beklenen, başrollerini cengiz bozkurt, elçin sangu ve barış arduç'un paylaştığı film.

elçin sangu'nun da barış arduç'un da sevgilileri var ama izleyici bu ikisi sevgili olmadan rahat etmeyecek sanırım. hayır bıkmadınız mı salak ama güzel kız, zengin ve akıllı oğlan senaryolarından ben anlamıyorum. bir de fark ettim ki barış arduç yine cool durayım derken ağzını açmaya tenezzül etmeden mır mır mır konuşacak bu fimde. adam üç cümle kurana kadar kabız oluyorum, üstelik rolleri de itici geliyor mimik falan yok, siz nasıl oluyor da dibiniz düşerek izliyorsunuz ben anlamıyorum sevgili hemcinslerim..

bekleyin görün yine çok tutacak bunların filmi tıpkı dizisi gibi, hatta ikincisini çekerlerse bile şaşırmam.
  • başrollerin filmin sountrack'ini seslendirdiği, 10 kasım'da vizyona girecek film.

https://www.youtube.com/watch?v=8qzxbqegmps&t=82s
  • 10 kasım gibi bir tarihte "mutluluk zamanı" isimli bir filmin vizyona girmesi beni çok rahatsız etti.
  • üstteki entrylere bakınca ya ekipten birinin ya da azılı bir kiralık aşk izleyicisinin yaldır yaldır savunmaya geldiği bir de gelmişken reklamını yapmadan gitmeyeyim dediği (bkz: crazy stupid love) çakması filmdir.

senaryoyu bırak stylinge kadar aşırmışlar. hâlâ 45 saniyelik teaserdan rerere rörörö denmiş. yahu barış arduç'un parmağında ryan gosling'in filmde taktığı siyah taşlı yüzükten bile vardı. el insaf yahu! orijinal senaryoyu alalım sağıyla soluyla oynayıp teliften kurtuluruz gibi utanmazca bir mantık güdülmüş besbelli. uyanan olsa ne olur? kuzu gibi izlemeye gidecek bir sürü insan var nasılsa. adamlar paralarına bakıyorlar. emek hırsızlığıymış, üçkâğıtçılıkmış o da dert mi yani? türkiye ne araklarsan arakla rezil olamadığın bir ülke zaten! esas oğlanımızın façasını düzelttiği adam esas kızın babası değil de abisi olsun. müthiş fikir abi ya muazzamsınız! nereden geliyor böyle şeyler aklınıza? ya haydi çaktınız ettiniz utanmadınız, bari düzgün çaksaydınız türkiye'de orijinalini bilmeyen iki üç kişiye de filmin tüm sürprizini tanıtımlarda çıtlatmışsınız zaten. bari onu becerebilseydiniz. orijinalini izlerken ben malum sahneye kadar neyin ne olduğunu anlamamıştım ve film en bir falso vermemişti bu konuda.

ha arada kaynamasın. tekrar yazayım. crazy stupid love çakması!
  • musluk akarken kovayı doldurmaya çalışanların filmi. kiralık aşk özellikle ilk sezonuyla benim de çok sevdiğim bir diziydi. kafa yormadan, akmadan, kokmadan izlediğim tatlı bir aşk hikayesiydi. zamanla yılan hikayesine döndü gerçi orası ayrı. yapımcılar, senaristler, oyuncular, yönetmenler baktı ki bu musluk akıyor, e twitter elbaaarr diye kaynıyor, bari biz bu ergenlerin ağzına bir parmak bal çalalım hem de cebimizi dolduralım. ama işimizi hiç riske atmadan yine romcom ile yapalım bunu. çünkü malum oyuncular dramda henüz yeteneklerini gösterememiş oyuncular. başarılı olmayız falan allah korusun en iyisi böyle. sonuç bu film. açıkçası özellikle elçin sangu’nun haklarında çıkan sevgili olma muhabbetinden bu kadar rahatsız olduğu halde barış arduç ile film yapmayı kabul etmesi, kendisiyle ilgili önceki fikirlerimi tamamiyle değiştirmeme sebep olmaya başladı. magazinciler bu konuyla ilgili soru sorunca rerörö ama iş cep doldurmaya gelince çok film annecim.

neyse, bekleyenine, sevenine hayırlı olsun, iyi seyirler. lakin ben bu kovaya bir damla dahi su akıtmam. nasılsa önümüzdeki yaza kalmadan tvde verirler. unutmadan, 10 kasım yas günüdür, mutluluk günü değil. saygılar.
  • galasına gidip izleyenlerin emege zerre saygisi olmayan film. zira pek cok sahnesi instagramda dolaniyor. 'ben galadaydim' deme sekli sanirim. oldu olacak korsan yayin yapsaydiniz.