şükela:  tümü | bugün
  • endorfini, dopamini, zopamini cok fazla yiyen vucudun ne yapacagini bilemedigi icin goz yasi torbalarini harekete geciremesiyle olusan durum..
  • cok mutlu olup da sonsuza kadar surmeyecegini, mutluluk kaynagi olan sey herneyse, bir gun hayatinda olmayacagini dusunerek 'tanrim bu mutluluk hic bitmesin' diyerek aglamak.
  • mucizeye konu olmuş durum**..
  • biseyi cok cok istemissinizdir, uzun uzun beklemissinizdir, artik yok olmayacak bu galiba dediginiz anda birden gerceklesiverir iste o anda istemdisi olarak yasadiginiz durum.
  • bebekler doğduğu zaman yapılan eylem.
  • mutluluktan aglamak, mutluluk yaninda baska birtakim duyguların beraber hissedilmesinin sonucudur. salt mutlu olduğu için ağlayan bi bunyeye rastlamak mumkun degildir. mutluluk cesitli gulme varyasyonlari*** esliginde seyreder. ağlayan kişi fiziksel yada psikolojik bir travmaya maruz kalmiş olmalıdır. hal boyle olmasina ragmen, dugun, mezuniyet, sunnet, guzellik yarismalari bu mutluluk goz yaslarinin sular seller gibi aktigi merasimlerdir. bu tur ortamlarda kişinin yada onun mutluluğu için gözyaşı doken sevenlerinin, aslinda ağladıklari şey, muhtemelen o noktaya ulaşıncaya kadar harcanan emeğin kişi üzerinde biraktiği psikolojik ve fizyolojik yorgunluktur. bi tur sinir boşalmasıdır yaşanan. deli gibi gülerken birden ağlamaya başlamak da bunun gibi sebeplerle yaşanan benzer bir hadisedir. bazen de mutluluk verici bir haber sonucu mutluluk göz yaşları dökülür, çoçukluk arkadaşınızın evlendiğini, kardeşinizin yada yakın bir arkadaşınızın hamile olgununu öğrendiğinizde olduğu gibi. işte o zamanlarda dökülen göz yaşlarinın nedeni , alınan haber sonucu ilgili kişi ile aranızda o saate kadar belli belirsiz açılan uçurumun, çocukluktan yetişkinliğe geçişin, tarafınızdan net ve sert bişekilde algılanması olabilir.
    bir daha eski günlerdeki gibi pijama partileri yapayacaginizi, ya da 20 sene ayni odayi ve geceler boyu uyku oncesi sohbetleri paylaştığınız kardeşinizin artık bir anne olacağını öğrendiğiniz gün güzel ama maziye karışmış çocukluğunuz için göz yaşı dökersiniz.
  • uzun zamandir gormedigin ve deli gibi ozledigin ailene kavusunca aglamak.havaalani dishatlarda siklikla rastlanan goruntu.elde bavul, canta, torba ne varsa bir tarafa firlatilir, kocaman kucaklasmalar baslar, ve gozyaslari tabii ki.
  • dün birden çok defa yaşadığım hadise. "bir insan bu kadar mutlu edilebilir mi?" diye sordurtur. ağlatan sağ olsun...