şükela:  tümü | bugün
 • gözlem yapma yeteneği gelişip insan ilişkileri kuvvetli olup karşısındaki bireyi nasıl ve ne şekilde çözümleyeceğini bilen, bazen de kendi deneyimlerinden yola çıkarak sonuca varmayı başaran her insanın tespit etmekte hiç zorlanmayacaklari gerçeklikten.

  mutsuzluk mutluluk gibi değildir ki, resmi cizilemesin. mutluluğun resmini yapmak zordur çünkü; mutlu insan pek yoktur. olsa bile mutluluk o kadar derinlerden kopup gelen bir duygudur ki, derinliği olan insanların kapısını çalar hep. oysa mutsuzluk öyle mi ? bir bakışta, bir surette, bir cümlede hemen belli eder kendini. resmedilmesi işte bu nedenle kolaydır.

  eril bir bünye mutsuzluğa esir olmuşsa eğer birkaç nedeni vardır ve ilk üçün içinde evlilik en ağır basanidir.

  özgürlüğü avuçlarından uçup gider eril bünyenin. hele bir ömür boyunca tek bir dudağın tadına bakacak olma gerçeği kabusu olur. iplerinin bir kadının elinde olmasına ise, bardağı taşıran son damla gözüyle bakar.

  bu dediklerime inanmıyorsanız en yakınınızda ki evli bir erkeği dikkatlice inceleyin. hak vereceksiniz bana.
 • mutsuz kadınların çoğunun evli olmasının bir alt versiyonu.
 • saçma bir iddiadır.

  bekarım, çocuksuzum ve mutsuzum. biz de isterdik şöyle güzel, iri memeli, bizi deli gibi seven, saygılı, eğitimli bir kızla evlenip bir iki çocuk yapmak, mutlu mesut geçinmek ama kader işte. zaten evlilikle mutluluk arasında bir bağlantı yok ama toplumda bu bir başarı olarak kabul gördüğünden bekarlar üzerindeki baskı onları mutsuzluğa itebilir.
 • aslında bunun nedeni manipülatif kadınlarla yaşamanın zorluğu. türk kadınlarının %70 kadarı bu şekilde olduğundan, bu kadınlarla evli erkekler de mutsuzlar.

  teoridir, çürütülebilir.