şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cogu zaman hakli nedenlerden dolayi mutsuzlasan insanlardir.

  bugün tabiri caizse dünya kana bogulmus, yoksulluk ve sömürü tavan yapmis, irkçilik artmis, dünya salgin hastaliklarda bir baska boyuta evrilmistir. buralarda çiziktiren internet sahibi büyük çogunlugumuz degil belki ama bugün dünyanin neredeyse yarisi tesadüfen yasamaktadir.

  hmm mutsuzluk herseyden önce bir cag hastaligi dir. ülkemizden bahsediyorsak durum daha da vahimdir. yani demem o ki durum aydin dogan medyasinda yansitildigi gibi degildir.

  insan haklari ihlal edilmekte, sistematik iskence sürmekte, kadinlar hala sokak ortasinda aile karariyla döner biçagiyla dilimlenmekte, dayak yemekte, çocuk isçiliginde sömürü gün be gün artmakta, sagda solda bombalar patlamakta, insanlar hem sendikasiz hem de sigortasiz çalisiyorken hala bir isleri oldugu için umutsuzca sükretmekte, üniversitelerde bilim yerine gerekirse 135 bin sehit veririz islenmis gazi en yetkili agizlardan verilmekte, insanlar devlet hastanesi ssk bag-kur hastanelerinde hala itilip kakilmakta ve etin kilo fiyati her ay artmaktadir.

  bugün türkiye insaninin mutlu olabilmek için çok az nedeni vardir.
 • (bkz: mutsuzluk)
 • kimselerin görmek bile istemediği insanlar. çünkü mutsuz bir insan başkasının da enerjisini emerek yok edermişmiş. o yüzden neşesine neşe katan, ışıl ışıl insanlar ister insanlar. kimsenin derdiyle dertlenmek gibi bir niyetleri yoktur. mutsuz insanlar gerçek insanlardır zaten. insanlar gerçeklerden çok yalanları da tercih ettiğinden, hiç şansı yoktur mutsuzların.
 • mutsuzlukları derinleştikçe ellerinden her türlü kazanın çıkmasının olası olduğu, kendilerine aykırı işlere bulaşabilen, anlık mutluluklara sahip olmak için sonrasında daha derin mutsuzluklara düşen daha da panik olan insanlar.
 • mutlu olduklarının farkında olmayan insanlar*.
 • sahip olduklarını sandıkları şeylere aslında sahip olmadıklarını anlamış insanlardır.bu kişilerin mutsuz insan hallerinin devamı bu kavrayıştan itibaren başlar ve toparlanma-arınma evresine kadar sürer.. bu evrenin uzunluğu veya kısalığı kişinin özelliklerine, hevesine ve azmine bağlıdır..umut, bu mutsuzluk evresine sanılanın aksine zararlı bir etkiye sahiptir.. umut insanı çürütür.. genellikle en kestirme çözüm herşeyden ve herkesten vazgeçip yeniden başlamaktır..
  (bkz: herkes yanlız ölür)
 • doom dinleyen melankolik insanlardır genelde. herşey güzel olsa da hüzünlenmek için bahane bulur hep isyankar takılırlar. arada olmak lazım tabi. bir de mutsuz olmak için sebepler olur sınavdan kötü not alırsın, sevdiğinden ayrılırsın vs.. ama bunlar geçiçidir kanımca
 • shiny happy people şarkısını bilen kişilerdir.