şükela:  tümü | bugün
 • mutlu olmak yazisinin altinda kirk kusur entry varken, mutsuz olmaktan sozedilmemesi sasirtti beni, zira bu aramak mamafih bulamamak'lik bir kalip da degil.
  tdk da reddetmis bu kalibi, mutlu olmak aradiginizda sonuc dokulurken, mutsuz olmak icin "mutsuz olmak sözü bulunamadı." sonucu dondu. denedim. kendim idk sozlugumde arattim:

  mut.suz. ol.mak

  gogsunuze bir seylerin sikismasidir mutsuz olmak.
  gece yatakta bir saga bir sola donup, "neden boyle yaptim" diyip saatlerce uykusuz kalmak, " ya boyle olsaydi" diye hayaller kurup ic acisi yaratmaktir.
  gizlice buzdolabina uzanip passiflora icmektir kasikla.
  saatlerce ekrana bos bos bakmak, veya okudugu kitapta ayni cumleyi bilmemkacyuzuncu kere okuyup farkinda olmamaktir.
  allah kahretsin diyerek elini masaya vurup, 3 gun boyunca agriyan eli sinirlarina kadar zorlamaktir.
  sabah uyaninca hic silinmemis aynada kendinize bakip saatlerce kusmaktir mutsuz olmak.
  tirnak yemek, deliler gibi yemek yemek, aptalca her boku yemek, her an her saniye kendini yemektir.
  herseye sinirlenmek, herkesi kirmak, kafayi takip soylenmektir en kiytirik kirmiziisiktanedenduruyoruz-vari seylere...
  cevrenizde guzel giden seylerden tiksinmektir.
  suratinizda cikan sivilce, elinizde birden peydahlanan egzemadir, ustunuzden cikarmadiginiz depresyon hirkasidir.
  evin her tarafini kose bucek temizlemek ayni yeri besinci kez ayni gucle silmek, veya pislik icinde yasayip farketmemektir.
  en kotu aninizda, iciniz kan agladiginda, yalan-yalnis-yamuk bir gulumsemeyle herkesi selamlamaktir.

  ve terapist "sonununuz ne" diye sordugunda "artik kaldiramiyorum" cumlesi bogaziniza dugumlendiginde aglamamak icin dislerinizi sikmaktir mutsuz olmak.
 • her şeye can sıkmak,hiç bir seyden zevk almamak ve hayatın anlamını yitirmektir.
 • mutlu olmayi bulamamak, mutlu olmaya calistikca overshoot etmek, dengesiz harmonik duygu sisteminden kurtulamamak. nerden geldigini, eskiden nasil oldugunu hatirlayamamak.
 • acı cekmekle paralel bir ruh halidir. bazen gelip yapısır üstünüze, gitmek bilmez..
 • bi kere sardı mı bi daha kolay kolay yakanızı bırakmayan, kurtulması güç olan duygu. mutluluğu yadırgamaya ve rahatsız olmaya başlayabiliyor insan bi süre sonra.
 • her zaman insanın içini sıkmayan durum!!

  bazen dışarıdaki yağmurlu ve kasvetli havaya bakılır, oradan çalmayan telefona kayar gözler ve akıl ise aranmamak için kayıt edilmiş kişilere o telefonun rehberindeki.. mutsuzluktan zevk alınan, acının yaralayan tadını arzulayanlar için bu anlar uzun sürsün istenir. bir mum yakılır, müzik değiştirilir ortama uygunluk sağlaması için ama en önemlisi bir an önce bir kağıt kalem bulunur bu mutsuzluğun yarattığı gotik hüznü yansıtmak için.

  böyle geçen anlar öyle hoşunuza giderki, insanlarla beraberken ortaya çıkan saçma sapan şeylere gülen, eğlenen, hayatı basit yaşayan kendinize lanet edersiniz. karanlığın mistikliği, bilinmezliği mutsuzluk duygusu ile ruhunuza işlenir yavaşça. ruh ise damarlardaki kanda bir madde gibi etkiler beyni, dumanlı bir kafa, dumanlı gözler.. giderek artan hayal gücü/yaratıcılık.

  sanatçıların kaçı gerçekten mutludur ki? * iyi olanlardan hiçbiri... ama şikayetçi olduklarını sanmam..

  mutsuz olmak günümüz dünyasında bir hastalıktır halbuki. mutsuz insan düşünür, yaratır ama satılabilecek mallar üretemez, 9/17 çalışamaz, sisteme karşıt olabilir. düşündüklerini açıkça söyleyebilir. bunu kim ister ki zaten değil mi? bu yüzdendir ki valium benzeri uyuşturuclar yasaldır eczaneden alırsınız reçetenizde varsa, alınızki çalışın rahat rahat üretin. yada çocuklara yutturulan ritalin...

  insanların mutsuz olmaya hakkı vardır, acı çekmekten zevk almaya..
  (bkz: enjoy the pain)
 • her mutluluktan önce peşinen ödenen bedeldir*...
 • bir süre sonra alışkanlık yapan eylemdir. mutluluğa şüpheyle yaklaşır olur insan, yaşattığı acılarını öldürmeyi beceremez.
hesabın var mı? giriş yap