şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: instagram)
  • yeni nesil bu şekilde yetişiyor. bir konu olduğunda sanki hiç etkilenmemiş gibi davranmaya çalışıyorlar. mutsuz gözükmek egolarına zarar veriyor, güçsüz biriymiş gibi hissediyorlar. bizim nesil de belli etmeyi bilmiyordu. neyse, böyle bir gerçek var, mutsuz olduklarında kendilerini mutlu gibi gösteren büyük bir kitle var. bunun da egodan kaynaklandığını ve giderek daha bireysel, da bencil varlıklar olduğumuzu düşünüyorum. galiba kıyamet yakın.
  • sahtekarlık olarak görsem de bunu yapabilene hayranım.
    her duygum ortada. mutluysam şebek gibi, sesim gür çıkar. mutsuzsam suratsız olurum ve genelde sessiz. birine özel bir sinirse çaktırmadığımı zannetsem de hemen anlar, zaten ben de içimde tutamam söylerim. üzgünsem ağlayabilirim yanımda kim olduğunu takmadan. düşünecek kırk tane şey varken rol yapmaya da güç harcamak yormuyor mu? keşke herkes doğal olsa.
  • bir gün fena patlar.
    yanlıştır bana göre. neysen o ol. kimse senin aslında mutsuz olduğunu öğrendiğinde daha çok üzülmeyecek. bu senin hayatın, o an ne hissediyorsun herkes bilsin ona göre davransın.
  • mutluymuş da mutsuz gibi mi ne görünecekmiş, yok o değilmiş de tersiymiş.. yalın, duvar gibi görünmek varken ne gerek var.

hem zaten görünmek nedir allah'ına sen! niye görünüyorsun, kal işte kendi içinde. göründüğün gözü yaşayacağına kendini yaşa. varlık olma halini yaşa.

görünecekmiş sanki bana manken dekoltesi!!
  • daha fazla üzmesinler diye bir önlemdir belkide.

ben asla gizleyemem mutsuzluğumu, üstelik de sulu gözün tekiyimdir olur olmaz ağlarım öyle. içe atıp çürümekten daha iyi gelir.
  • sahtekarlık değildir çünkü etrafınızda mutsuz insanlar görmeye tahamüllünüz yok.
  • böyle birini tanıyorum. kendi yolum diye tutturmuş, aklı var fikri yok. ya sabır. halbuki yollar bir yerde kesiştiğinde merhaba demek gerek her doğan güne.