şükela:  tümü | bugün
  • modern insanın sürekli çaresini aradığı, en son elinde bir avuç ilaçla kendini avutmaya çalıştığı, aynı anda birçok duyguyu barındıran ruh hali: mutsuzluk. sıkılmışlık, huzursuzluk, tiksinti, umutsuzluk... çekilebilir anları aramanın dayanılmaz hafifliği, mutsuzlukla başa çıkmanın yolları.
    benim bulamadığım, bilmediğim yollardır.
  • spor yapmak, kitap okumak, yeni bir diziye başlamak. çikolata yerken süt içmek.
  • (bkz: geyikli gece)
  • herkesin zamanı gelince bir dünyadan iyi yada kötü şekilde göçüp gideceği gerçeğini unutmayın ve kendinize yalnızsanız kitapları, çay kahve ve bir kaç eğlencelik oyunu dost edinin ama bagimlisi olmayacak şekilde
    bir kaç tane kendinizi dinleyecek arkadaş bulun dost demiyorum arkadaş, ruh halinizi anlarınızı yazın günlük roman yada şiir gibi farklı aktiviteler deneyin inanın boş durmak vakit oldurmek düşünmek sizi daha çok mutsuz edip boşluğa sürükleyecektir.
    uzun sure boşlukta kalıp hissiz duygusuz insan olabilirsiniz zamanla karşınıza çıkacak güzel fırsatları bile degerlendiremeyebilirisiniz
  • bunun, psikoloji dalında birçok açıklaması ve yolu bulunuyor.

maslow’un ihtiyaçlar piramidi,
    odm’nin (optimum denge modeli) ilişkilerdeki durumu
    yaratıcılık için gerekli olan durumları sağlarsanız, mutlu da olursunuz.

ilk adım, o güzel götünü koltuktan kaldırıp “sevdiğin” işlere girişmek olmalı.
  • bunun, psikoloji dalında birçok açıklaması ve yolu bulunuyor.

maslow’un ihtiyaçlar piramidi,
    odm’nin (optimum denge modeli) ilişkilerdeki durumu
    yaratıcılık için gerekli olan durumları sağlarsanız, mutlu da olursunuz.

ilk adım, o güzel götünü koltuktan kaldırıp “sevdiğin” işlere girişmek olmalı.
  • çok basit, mutsuz eden olguyu görmezden gelmençk yeterli.
  • olmaması gereken yollardır. mutsuzlukla başa çıktığınız an mutlulukla da başa çıktığınız andır. o yüzden azıcık mutsuz olun lan ipneler. bişey olmaz, geçer.
  • ne duası, ne sükürü arkadaşlar, asıl mesele:
    (bkz: siktir etmek)

nasıl kimse yazmamış hayret.