şükela:  tümü | bugün
 • modern insanın sürekli çaresini aradığı, en son elinde bir avuç ilaçla kendini avutmaya çalıştığı, aynı anda birçok duyguyu barındıran ruh hali: mutsuzluk. sıkılmışlık, huzursuzluk, tiksinti, umutsuzluk... çekilebilir anları aramanın dayanılmaz hafifliği, mutsuzlukla başa çıkmanın yolları.
  benim bulamadığım, bilmediğim yollardır.
 • spor yapmak, kitap okumak, yeni bir diziye başlamak. çikolata yerken süt içmek.
 • (bkz: geyikli gece)
 • mutluluk kavraminin olmadığını iyice kanıksamak.

  mutluluk yoktur. mutluluk sizi pesinden koşturan bir illüzyondur. siz mutluluğun peşinden koşarken o kısacık ömrü heba ediyorsunuz.

  mutluluğa beyaz bayrak çekin. kabul edin. ve elinizdekilerle tatmin olun. hayatınızı stabilize hale getirin. ve beklenti içine girmeden yaşayıp vaktinizi tamamlayın.
 • hep güzel bir bakış açısı bulucam diye tıklayıp boktan entryler gördüğüm başlık.
  --- spoiler ---

  spor yapmak, kitap okumak, yeni bir diziye başlamak. çikolata yerken süt içmek.
  --- spoiler ---

  yazacaksanız yazmayın. yazmayın amına koyayım hiçbir işe yaramayacak bir şey yazmayın şuraya.

  portakal yimek, soğan yimek.
 • herkesin zamanı gelince bir dünyadan iyi yada kötü şekilde göçüp gideceği gerçeğini unutmayın ve kendinize yalnızsanız kitapları, çay kahve ve bir kaç eğlencelik oyunu dost edinin ama bagimlisi olmayacak şekilde
  bir kaç tane kendinizi dinleyecek arkadaş bulun dost demiyorum arkadaş, ruh halinizi anlarınızı yazın günlük roman yada şiir gibi farklı aktiviteler deneyin inanın boş durmak vakit oldurmek düşünmek sizi daha çok mutsuz edip boşluğa sürükleyecektir.
  uzun sure boşlukta kalıp hissiz duygusuz insan olabilirsiniz zamanla karşınıza çıkacak güzel fırsatları bile degerlendiremeyebilirisiniz
 • çok basit, mutsuz eden olguyu görmezden gelmençk yeterli.
 • olmaması gereken yollardır. mutsuzlukla başa çıktığınız an mutlulukla da başa çıktığınız andır. o yüzden azıcık mutsuz olun lan ipneler. bişey olmaz, geçer.
 • mutsuzlukla başa çıkmanın bence en önemli etmeni, kabul etmek. şimdi neyi kabul etmek der gibi olabilirsiniz? bende size şu an ne konumda iseniz, ne iş yapıyorsanız ya da nerede yaşıyorsanız, bu koşulları kabul edin. ve bu şartlar dahilinde hayatınızı güzelleştirmeye çalışın. yoksa öbür türlü hep beklentimizi yüksek tutarsak, hem kendimizi yiyeceğiz hem de şartları değiştiremediğimiz için de dış faktörleri sorumlu tutacağız. kısaca ne geleceğe ulaşacağız ne de şimdiyi yaşayacağız. o yüzden hep bir güzel nokta bulalım.