şükela:  tümü | bugün
  • talipler listesinde yeralan kişi.
  • sözlük yazarları arasına yerleşmesi beklenen yeni nesil sevgi sözü. (taliban ile benzerlikler yalnız ve ancak tesadüfidir.)
  • nadiren de olsa bazı zavallı cocuklara verilen isim.
  • eskisehir'de merkeze cok yakin olup mucavir alan sinirlari haricinde kalan bir belde bir köy
  • sehre bu kadar yakin olup, egitime ve cagdas dunyaya bu kadar uzak olmasiyla takdirimi ve hayretimi kazanmis tutucu memleket. cok kufur edenleri, silahla oynayanlari coktur.
  • koy misafirperverliginin en guzel orneklerinden birini hiyarli/naneli ayrani (cacik degil) sicak sozlerle israrla sunmayi ve sevdirmeyi becererek gostermis okulu, camisi, kahvesi, kasabi, belediyesi ve bakkallari olan yerlesim birimi.
  • zamaninda ninja* egitim merkezi oldugundan suphelendigim koy.
  • (bkz: serbest cagrisim)
    (bkz: muad dib)
  • bornova merkez camii nin tam karşısında yıllardır faaliyet gösteren, kahveyi kendisi çeken nev i şahsına münhasır bir insandır.
    herkesin sevdiği adam modelinde bir insandır.
    nurcular arasında çok sevilir sayılır ayrıca. rahmetli dedemin iyi arkadaşlarından biriydi.
    istanbul da mehmet efendi ne ise, bornova da muttalip amca odur.

muttalip yongacı diye geçer. kahve paketlerinde kahve içerken çekilen bir resmi vardır.

buradan kendisine ve hüseyin abiye selam ederim.
  • bir aileden altı kişinin silahla öldürülmesi olayından sonra bir övünme durumu almış gitmiş başını. insanın sorası var "öldüren de sizden, öldürülenler de sizden; ne bu boş kabadayılık?".
    eski belde yeni mahalle olan bu yerde bir sıkı yobazlık, kapalılığın arkasında iki yüzlülük ve özenti başat durumda. iş gereği bu yerleşim yerine yolum düşüyor; dikkatimi çeken birşey var büyük bir çoğunluğun altında fiat doblo var. dayanamadım sordum, cevabını aslında tahmin ediyordum: özenti, gövde gösterisi, erkekçe saplantılar.
    ve bu yerde kadının bir sureti yok, hepsi kara çarşaflı...