1. herhangi bir konuda kişinin icazeti olduğuna ilişkin yazı...
  2. 18 yaşindan küçüklerin pasaport alabilmesi için notere ödenen haraç
  3. yeni medeni kanuna göre kişi oturulan evi satmak istediğinde eşinden mutlak surette alınması gereken aksi halde gayri menkul satışının geçersiz olabileceği hede..
  4. üst üste iki kereden fazla doğru bir telaffuzla söylenmesi pek mümkün olmayan kelime. evde tek başınızayken deneyiniz.
  5. 18 yaşından küçüklerin bir klüpte oynamak için lisans çıkarttığında ihtiyacı olan şey.
  6. ayrilmis ebeveynlerin cocuklari icin pasaport cikartilmasi gerektiginde, cocugun velayetinin kimde olduguna bakilmaksizin, hem anne hem de babadan istenen onay belgesi.
  7. bir kurumdan öteki kuruma geçerken ayrılınılan kurumdan alınması gereken izin belgesidir. memurlar için konuşuyorum. mesela karayollarından bayındırlığa geçmek istiyorsun. önce karayollarından muvafakatname alıcaksın ondan sonra bayındırlığa başvurucaksın bu belgeyle. zor bir süreçtir netekim.
  8. 18 yaşından küçüklerin* yalnız seyahat etmek için pasaport almalarının gerekmesi durumunda hem anadan hem de babadan ayrı ayrı talep edilen belge.

anne ve baba, ayrılmadıkları halde birbirlerine gıcıklarsa ve reşit olmayan kişi de yurtdışında ücretsiz bir eğitim fırsatı**** yakaladıysa ikisinden birinin muvafakat vermemesi saç baş yoldurabilecek derecede sinir bozucudur.

sevgili analar, sevgili babalar,

kişisel hırslarınızı, kaprislerinizi, velhasıl-ı kelam bireysel iktidar ilişkilerinizi gösterebileğiniz başka alanlar bulun. ne bileyim mesela gidin sevişin, kim daha geç boşalacak oyunu falan oynayın. anlamsız yere çocuklarınızın geleceğini karartmayın!

o değil de sizin yüzünüzden mesaj kaygılı entry girmek zorunda kaldım, ona üzüldüm bak şimdi.

muvafakatname hakkında bilgi verin