şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: yedek subay)
  • bu aralar balyoz operasyonu soruşturması nedeniyle, haberlerde sıkça duyulan tabir.
  • muazzam subay.
  • mevcut kadrosu olan subaylardır. bir diğeri için

(bkz: sözleşmeli subay)
  • sürekli tutuklanan bir subay çeşidi.
  • sözleşmeli adi üstünde sozlesmeli personel. muvazzaflar da kadrolu olanlar.
  • ulan sabah sabah daha afyonum patlamadan idari büroya çağrıldım.
    +adil. esra hanım seni çağırıyor. muvazzaflık yazın gelmiş.
    -tamam abi geliyorum.
    traş ol. üniforma giy.
    -buyrun esra hanım.
    +teğmen oldun tebrikler. muvazzaflığın onanmış.
    -ha iyi teşekkürler.
    ve evet. an itibari ile buyrun benim bu.
    asteğmenlikten geçiş inanılmaz kolay lan. üstlerin onadıktan sonra kıl çeker gibi halloluyor. zaten subay da kalmadı ortalıkta. alımlar başladığı hafta 2-3 evrak teslimi, basit bir fiziksel yeterilik testi (50 şınav 50 mekik 10 barfiks 12 dakikada 2400 m koşu ) ve çat yazı gelmiş bile. ay sonunda apoletteki çizgi bir tık kalınlaşıyor.
    lan itü elektrik bitirmiş adamım. sivilde de cillop gibi işim vardı aslında lakin ankara gölbaşında. ancak özellikle deniz kuvvetlerinde kalıp marmaris aksaz, bodrum güllük, izmir foça ve uzunada gibi yerlerde görev yapabilme şansı sunan ülkedeki en zevkli işi bulmuşum kaçırır mıyım ? atladım tabii. en kötüsü istanbul kocaeli iskenderun falan lan.
    bu meslekte iş-yaşam dengeniz yaşamdan yana ağır basar. kariyer garantidir. ülkenin en cennet yerlerinde çalışırsınız. tek sıkıntı sürekli olarak yüzlerce adamla uğraşıyor olmanızdır ama olur o kadar. kıllığına uğraşırsanız askerlerle boş yere uğraştırmıyorlar. maaşlar fena değil. zaten tsk'da herşey sudan ucuz. keşke itü yerine deniz harp'e girseymişim. boşa gitmiş onca yıl. sefer görevi de yok. mis gibi kıyı birliği.
    deniz çok güzel. gelsenize