• bir önceki yorumlara baktım ama kimse o çocuğun bulunduğu kalabalığın neden orada olduğu ile ilgili bir açıklamada bulunmamış o zaman ben başlayayım;

efenim şimdi kahramanımız aasia bibi’nin salıverilmesinin ardından pakistan’da protestolar başlıyor ve videonun çekildiği yerdeki çocukta bu amaç uğruna toplanmış kalabalığın içinde kalmış bir bahtsız bedevi.

aasia bibi kim? siktiriboktan bir pakistan köyünde kendi hayatını yaşayan ve tek hristiyan aile olarak kalmış bir yuvanın annesi. bir gün diğer köylüler ile birlikte aasia böğürtlen (anladığım kadarı ile) toplarken kendisinden su getirmesi isteniyor. aasia da yakındaki kuyuya giderek kovasına su dolduruyor ama kuyu başından ayrılmadan bir de orada bulduğu metal bir kaptan su içerek susuzluğunu gideriyor. aasia ile arası bozuk bir komşusu da bunu görünce “pis hristiyan sen nasıl biz müslümanlar’ın kullandığı kaptan su içersin?!” diye hiddetleniyor ve iki koca karı birbirlerine dini içerikli hakaret etmeye başlıyorlar. bu esnada aasia da karşılık olarak “peygamber muhammed insanlığı kurtarmak için me yaptı? beni müslüman edeceğinize siz kendinize bakın emi?!” falan diyor ve pakistan ceza kanunlarına (295. kısım bölüm c) göre de büyük suç işliyor.

bu arada bi daha baktım da iddialara göre para için evlilik yaptı şu bu da demiş ama bunlara girmeyelim. neyse efenim pakistan toplumundan bir çok kişi bu iddialar sonrası kendisinin öldürülmesi gerektiğini haykırıyor bizim aasia’yı da tutuklayıp hücreye atıyorlar. o mahkeme benim bu mahkeme senin derken süreç uzuyor ve olay bombok bir yere çıkıyor çünkü siyasi amaçlı tetikçilik falan gündeme geliyor. punjab valisini aasia’yı koruduğu için 2011 yılında kurban ediyorlar...

bu arada sürece un, ingiltere başkanı theresa may, fransa başkanı vs dahil oluyor. detayları yazacak vaktim yok gece vakti.

en son 31 ekim’de lahore yüksek mahkemesi aasia’yı serbest bırakıyor ve bunu duyan millet toplanıp “olacak iş mi bize verselerdı ırzına bile geçerdik” diyerek protesto ediyorlar kararı. aasia’yı savunan avukat ise kararın ardından apar topar tası tarağı toplayıp hollanda’ya gidiyor ve iltica başvurusunu gerçekleştiriyor.

işte muz çalma da videodaki çocukta tam bu periyotta devreye giriyorlar.

toplanma amaçları çok başka olan topluluk orada çocuk ve yanındaki savunmasız şekilde duran muzu görünce dayanamıyor “lan aasi’yı sikeyim geldik iki bağırdık ve dini görevimizi layıkıylan yaptık artıkın bundan sonra ben mideme bakarım aga gerisini sonra düşünürüz” içgüdüsü ile hareket ediyor ve olanlar oluyor.

sizin ben olmayan aklınızı sikeyim uğraştığınız konulara bak amk.

tamam sakinim.

dipnot: çocuğa zararı karşılığı belediye tarafından yaklaşık 840 tl para verilmiş.
  • olayın islamiyetle müslümanlıkla ne alakası var diyenler için yazıyorum:

olay pakistanda gerçekleşiyor (şeriatla yönetilen müslüman ülke),

yağmayı gerçekleştirenler müslüman (hem de en yobazından),

yağma, peygambere küfrettiği halde pakistan yüksek mahkemesi tarafından idam cezası bozulan hıristiyan kadının idam edilmesini isteyen aşırı dinci bir grubun protesto eylemi sırasında gerçekleşiyor.

olayın bütün aktörleri, coğrafi konumu, ortaya çıkış şekli; herşey islam, müslüman, şeriat...

sonra "ne alakası var müslümanlıkla?", haklısınız bütün suç "peygambere küfreden gavur orospu"da, dolayısı ile hıristiyanlıkta.
  • en büyük hayalleri umreye gidip hacı olmaktır, bir çoğu şeytan taşlarken ölüp gidecek ve '' şehit '' olacaktır.
  • basligi okuyunca icim parca parca oldu videoyu acip izleyemedim, olay gercekten basliktaki gibiyse allah hepsini bildigi gibi yapsin, surum surum surundursun..
  • türkiye'de asla gerçekleşmeyecek türde bir olay.

henüz daha islam ülkeleri kadar ahlaksız olamadık.
  • %96.4'ü müslüman olan bir toplumda şu rezilliği müslümanlara mal etmememizi nasıl bekliyorsunuz acaba?

videodaki insanlar asia bibi olayını protesto için toplanmışlar.

olay özetle; tarlada çalışan hristiyan bir kadının kuyudan su alması üzerine çirkeflik çıkartan kadınlara asia'nın hz. muhammed olsaydı size kızardı demesi ve peygamberi koruma kanunu ile sırf bu saçma sapan nedenle yıllarca hapiste yatıp idamla yargılanması olayı. asia'nın asılmama nedeni batılı basındaki baskı nedeniyle. asia salıverilince bizim çok müslüman paki kardeşlerimiz de vay efendim niye asmıyorsunuz siz diye sokağa dökülüyorlar günlerdir. olay öyle bir hal aldı ki kadının avukatı yurt dışına kaçtı, asia'ya ise yurt dışına çıkış yasağı getirildi, muhtemelen linç edilerek öldürülecek.

o kalabalık bir çirkef kadının yaptığı terbiyesizliğin yol açtığı saçma sapan bir olayı uzatmak için oradalar. bu insanlar dinlediklerini bile anlamıyorlar, o kadar hipnozlanmış bir toplum. şimdi bu tiplerle avrupalıları bir tutamazsınız ama açlar diyerek.

2011 yılında japonya depremi olduğunda japonlar yapılan yardımları almak için sakince sıraya girip sıranın kendilerine gelmesini bekliyordu mesela. bu videodaki insanların dertleri açlık değil ki aç gözlülük. benzer şeyleri mesela bizde bedava dağıtılan herhangi bir şeyde görürsünüz aradaki tek fark bizde zaten o ürünlerin dağıtılacak olması yoksa mantalite aynı.

sen bu insanlara servet ver istersen avrupaya yerleştir beyaz bir ingilizle aynı ayrıcalıklara sahip olsunlar sonuç yine değişmez. bu insanlar yine cahil sömürülen insanlar olur, beyaz ingiliz yine ayrıcalıklı ve sömüren olur.
  • içim burkuldu valla, bu kadar mı vicdansız olur insanlık. istesen zaten bir tane koparıp verecek

sen tezgahı yağmalıyorsun

insanlığımdan utandım resmen
  • bir din ona inananların yaptıklarının ettiklerinin söylediklerinin toplamıdır.

inanmıyor musunuz?
    meseal kuran'nın neresinde sela var?
    ama bugün sela'ya karşı çıksan dinsiz ilan ediliyorsun.
    neden? çünkü bu topraklardaki müslümanlar sela okuya okuya dinin içine sokmuşlar.

nasıl sela bu topraklarda dinin bir parçası haline gelmişse, aynı şekilde müslümanların genelinin özellikleri de dine ait kabul edilir.
    müslümanların genelinin özelliklerini de biliyorsunuz, görüyorsunuz. anlatmaya gerek yok.

yahu kuran kuran diyorsunuz da, kuran dediğiniz kitap, savaştan belki haberi bile olmayan, en ufak bir dahli olmayan suçsuz kadınların kızların tecavüz edilip satılmasına izin vermiyor mu? suçsuz günahsız insanlara bunu reva gören bir kitaptan bahsediyoruz. bu kitap mı müslümanları doğru yola iletecek, ahlaklı ve dürüst bir toplum yaratacak? görüyoruz ki işe yaramıyor.
  • pakistan‘da gerçekleştiğini okuyunca şaşırmadığım olay. alayı mal bunların da ondan. bunun da müslümanlıkla filan alakası yok.

tamam uçakta denk geliyoruz ama, altı senelik kabin memurluğu hayatımda en çok gittiğim ülkelerden birisi pakistan. karaçi‘sine de, lahor’a da, islamabad’a gittim ki bunlar en büyük şehirleri. uçağın içinde gördüklerim açısından tabii ki değerlendirmek doğru olmaz, ama neredeyse abartısız söylüyorum %95’i görgüsüz, eğitimsiz, cahil cühela tipler. biraz amerika ingiltere görmüş olanları daha akil davranıyorlar, onları da sanarsın “ingiliz asilzadesi.”

o değil de, bir insan dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın, ister sarayda ister ormanda, eğitimsiz görgüsüz bırakılsın, hayvandan pek bir farkı kalmıyor. bunun günde beş kere namaz kılmakla, oruç tutmakla, ateist olmakla, ya da yahudi olmakla; en basit tabirle kelle kağıdında din hanesinde yazan dinle alakası yok.

tamam, vicdan, maneviyat, dini açıdan başkasının hakkına tecavüz, hak yemek özellikle dinimizde yeri olmayan bir şey de, senin ateist ya da müslüman olmayan tanıdığın yok mu, eğer ki eğitimsiz ayının birisiyse, olağandışı hareketleri olan?

lahor ve islamabad’da çıkmadım hiç dışarı ama, karaçi’de çıkmış bulundum bir kere. az çok görüyorsun cahilliği. yürüyen merdiveni oturarak çıkan adam lan bunlar.

tüm genellemeler yanlış olsa da, suudiler, pakistanlılar ve bangladeş vatandaşları bambaşkalar. her şey beklenir. hem de müslüman ülkeler olmalarına rağmen.
  • pakistan hükumetini protesto eden islamci tlp'nin (tehreek-e-labaik) düzenledigi gösteride gerceklesmistir.
hesabın var mı? giriş yap