şükela:  tümü | bugün soru sor
39 entry daha
 • 12 şubat, muzaffer ozak efendi'nin diğer aleme göç edişinin senesidir.
  muzaffer ozak'ı günümüzün en meşhuşahsiyetlerinden biri yapan şey, 70’li yıllarda türkiye'nin sınırlarını aşıp almanya, ingiltere, fransa ve abd gibi birçok ülkeye ziyaretlerde bulunmuş olmasıdır.
  kiliselerde, konser salonlarında ve benzeri ilginç gelebilecek yerlerde yaptıkları sohbetler ve meşkler neticesinde birçok kişi müslüman olmuştur. abd'ye yaptığı seyahatlerin bir kaçında ise hem tv’ye hem de radyoya çıkmış, bu vesile ile milyonlara ulaşma imkanı bulmuştur. lex hixon, robert frager gibi önemli yerlere sahip abd’li isimler de dahil binlerce kişi, onun yaptığı seyahatler vesilesi ile müslüman olmuştur.

  rabbim sevenleriyle cennetinde kavuştursun..
 • bazı insanlar vardır, vefatından sonra bile birçok insanı etkiler. keşke yaşasa da yanından ayrılmasam, keşke 10 dakika da olsa sohbet edebilsem dersiniz. manevi babam dediğim muzaffer ozak da bu insanlardan biridir.

  ne zaman hayatın içinde birine sinirlensem, ne zaman dünyayı daha çok sevsem, ne zaman aciz hissetsem açarım ses kayıtlarını dinlerim. bir nevi toparlanma, silkelenme yaşarım. geçmişte ve bugün kendisi gibi dinledikçe huzur bulduğum biri daha yoktur. benim gibi birçok insana vefatından 34 yıl sonra bile çok şey kazandırmıştır. bugün vefatının sene-i devriyesiymiş, allah mekanını cennet eylesin. burada denk gelemedik, ahirette dizinin dibindeyiz inşallah.

  göçtü kervan, kaldık dağlar başında.
 • sahafi beyazitta muhafaza altındadır.