şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bicakla intihar edip, kendini yakalattiran adam. cok garip.
 • yıllar önce bir grup genç harbiyeli biraz eğlenmek, efkâr dağıtmak için bir restorana giderler. yeme-içme faslından sonra klasik hesap tartışması yaşanır ve olay kavgaya dönüşür. subay adayı genç müşteriler, sayıca çok olan restorant çalışanlarından fena dayak yerler. bunun üzerine genç bir yüzbaşı emrindeki askerlerle restoranı basar, herkesi dayaktan geçirir ve ortalığın altını üstüne getirir*. bu olay sonrasında yüzbaşı "disiplinsizlik" gerekçesi ile ordudan ihraç edilecektir.
  ordudan atılmış olmasaydı bugün belki de albay, kurmay albay ya da general apoleti takacak olan bu subayın adı muzaffer tekin'dir*.

  edit: ifadelerinden anlaşıldığı kadarıyla çevresindeki -neredeyse- herkes ona "komutanım" diye hitap etmektedir. örneğin orduevinde bulunduğu sırada emniyet görevlilerinin zırhlı ve tuhaf evinin kapısına dayandıkları haberini almış, şöyle bir yerinden doğrulsa da beraberindekiler "komutanım aman siz durun, biz hallederiz" diye mani olmuş, "komutanlarının" evine gitmişlerdir. polis tarafından sorgu için ankara'ya götürülüşünde bulunduğu araca binen ve köprü gişelerinde inen, etrafındaki adamlarının kendisine esas duruşta "komutanım" diye hitap ettiği şapkalı ve güneş gözlüklü kişinin kimliği ise meçhuldür.
 • danistay saldirisini yonlendiren “cete basi” oldugu gerekcesiyle aranan ve istanbul’da hastaneye yarali getirilen muzaffer tekin’in babasinin da 1966 yilinda gazeteci ilhami soysal’in dovulmesi olayinin faili yarbay salih raci tekin oldugu ortaya cikti.

  o donemde aksam gazetesi ankara temsilcisi olan gazeteci ilhami soysal, 8 eylul 1966’da ankara’da buick marka siyah bir otomobille kacirilmis, feci sekilde dovuldukten sonra ankara yakinlarinda yola birakilmisti. saldirganlar, ilhami soysal’i doverken, “buyuklerimiz aleyhinde yazarsin ha! sen komunist misin?” demislerdi. soysal, yazilarinda donemin genelkurmay baskani orgeneral cemal tural’i sert bicimde elestiriyordu.

  bu olayi arastiran polis, 34 eh 612 plakali otomobili yahsiyan koyu’nde bulmus, sahibinin de yarbay salih raci tekin oldugu belirlenmisti. o sirada kibris’taki degistirme birliginde gorevli olan yarbay salih raci tekin, ankara’ya geldikten sonra bu olay nedeniyle yargilanmisti. ilhami soysal, hem yarbay tekin’i, hem de kendisini dovenlerden iki astsubayi teshis etmisti. yarbay ve iki astsubay, yargilanarak cesitli cezalara carptirilmislardi.

  yarbay tekin’in oglu olan yuzbasi muzaffer tekin de tuzla’da boluk komutanligi yaparken, 1979 yilinda adi bir dayak olayina karismisti. tuzla’da bir grup askeri ogrencinin, gittikleri bir gazinoda hakarete ugramalari ve dovulmeleri uzerine yuzbasi muzaffer tekin, askerlerle gazinoyu basmis, gazino sahibi ve bazi kisileri tartaklamisti. bu olay nedeniyle ordudan atilan muzaffer tekin’in islamci bir kisi olmadigi, milliyetci bir kisi olarak tanindigi belirtiliyor.
  (hurriyet)

  (bkz: kontrgerilla)

  (bkz: gladio)

  (bkz: ergenekon)
 • nedense, ortadan kaybolurken "çanakkale şehitliği'ne gidiyorum" diyen adam. (bkz: çanakkale şehitliği)
 • 17 mayis 2006 danistay a yapilan saldiri eyleminin elebaşı olduğu iddiasına rağmen hak ettiği ilgiyi göremeyen adam. iddialara göre akın birdal suikastı ve cumhuriyet gazetesine el bombası atılması olaylarına da karışmış. bu eylemlerin olduğu günlerde millet galeyana getirilip kapı kapı dolaşılarak eylemi çözecek bir hükümet arandı. bu eylemler üzerine aranmadan bazı kişiler hedef gösterildi ve lanetlendi. fakat ne zaman ki muzaffer tekin yakalandı, millet sus pus. asıl çıkıp şimdi hesap sorma zamanı değil mi? neden hedefi başka yere çekmeye yönelik eylemler yaptığını yani provokatör olduğunu sormamız lazım değil mi? demek ki aranan suçlu değil birilerine çamur atmakmış. muzaffer tekin de bu olaylara alet olmuş görünüyor.

  acaba bu adamın arkasından kim çıkacak?
 • kendisi hakkında şu ana kadar "tanırız kendisini iyi çocuktur"* türü bir açıklamanın gelmemesi sevindiricidir.*
 • öldürülmek üzere iken hastaneye bırakılması ile beni şaşırtmamış insandır. umarım bu maşaları tutan eller de ortaya çıkartılır bir şekilde.
 • yarın evi satılırsa eğer, emlakçının evini nasıl pazarlayacağı merak konusu olan kişi.

  "- ev roket atar, el bombası saldırılarına karşı korunmalıdır."
  "- camlar ışık ve elektromagnetik dalgalara hatta lazer ve termal kamera gibi zamazingolara karşı özel bir boya ile boyanmıştır." (bkz: bol keseden atmak) (bkz: emlakçının mumu evi tutana kadar yanar)
  "- balkonlar herhangi bir çatışmaya girmeniz durumunda size daha iyi bir siper sağlamak için zırhlı yapılmıştır." (bkz: pvc yerine balkonu demirden kaplatılması.)

  uzar gider...
 • tuzla yedek subay okulunda 178. dönem 8. bölük komutanı..
 • kıbrıs barış harekatı sonucunda cesaret ve üstün başarı madalyası almıştır teğmen olarak.