şükela:  tümü | bugün
 • incek'te, şevket evliyagil sokak no:1'de bulunan ankara'nın en yeni müzesi. aynı zamanda ankara'nın ilk modern ve çağdaş koleksiyon müzesi olan bu bina, mimar nejat sert tarafından dönüştürülerek beyaz küp şeklinde tasarlanmış.
  sarp evliyagil'e ait bu müze, sadece perşembe, cuma, cumartesi ve pazar ziyaretçi kabul ediyor ve de 11.00 - 17.00 arasında.

  https://vimeo.com/184211028?ref=fb-share&1
  http://www.muzeevliyagil.com/
 • ankara'nın merkezinin kızılay olduğunu düşünürsek, merkeze uzaklığı yaklaşık 35 km civarında. toplu ulaşım seçeneği -muhtemelen- yok ya da varsa bile bir sürü aktarma falan gerekebilir. diyeceğim o ki hayli uzak ve erişilmesi çok meşakkatli bir yer. ha ama bir kez gidildiğinde de bahçesindeki dev heykeller, tanklar ("tank kimdeyse süleyman odur", erdal duman, 2010) ve özel tasarım bankı ve çöp kutusuyla ankara'da pek sık karşılaşamayacağınız bambaşka bir havası var. hem yol yorgunluğunu almak için şarap falan da ikrâm ediyorlar.
  bugünlerde 15. istanbul bienali komşu etkinliği olarak ev'de buluşuyorlar.
 • cermodern'den sonra ankara'nın ihtiyacı olan modern sanat müzesi - galeri açığını çok hızlı kapatan, çok beğendiğim müze.

  ankara için güzel bir kazanım olmuş.

  tebrikler ve teşekkürler tabi ki fikrin sahibine ve hayata geçirene.

  çalışanları da çok ilgili ve nazik insanlar. çok sevdim kendilerini.