şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kültür ve turizm bakanlığı'nın 56 müze ve ören yerinin girişini özelleştirmesinin ardından müzelerin girişlerinde şu ana kadar 15 tane açılan, 2010 sonuna kadar da 33 tane açılmış olacak kafelerin adı.

  ben anadolu medeniyeleri müzesi içindekinde oturdum. müzenin içinde ve müzenin bahçesinde iki ayrı yerde yer alıyor. özellikle dışarda oturması çok keyifli. sağınızda solunuzda tarihi eserler var. oldukça dinlendirici bir ortam.

  havuçlu keki ve sandviçlerini denedim gayet lezzetlilerdi.
 • efes antik kentinin içerisinde tek su satan yer olarak iki ice tea ve iki suyu toplamda 21 tl'ye satan kazıkçı işletme. siz istemezseniz fiş de vermiyorlar. kesinlikle suyunuzu ve diğer ihtiyaçlarınızı dışarıdan alarak müzelere girin. zira bunlar tekel durumunda. kucaklarına oturmayın.
 • devletin vatandaşını aleni şekilde kazıkladığı ören yerlerini tekeline almış işletme.

  bu yıl akdeniz kıyılarına yaptığım gezide birkaç yerde denk geldim ilk bakışta ne kadar güzel diye düşündüm gezmeye gelen insanlar ihtiyaçlarını karşılarlar vs. en son phaseliste oturup birşeyler yiyeyim dedim demez olaydım.

  hiç bir numarası olmayan kaşarlı tost 10 lira. baya sadece tost ekmeği ve kaşar. bazen bir kafede yersiniz adamlar yine aynı tostu getirir ama istedikleri fiyatın fazla olduğunu bildiklerinden süslerler tostu yanına patates yeşillik falan koyarlar. burda o da yok işine gelirse

  1.5 litre su 5 lira en temel ihtiyacı lan bu insanın. market 1 liraya satıp kar ediyo şerefsiz senin dükkan kiran mı var masrafın mı var bunu 5 liraya satıyosun? lüks restorant mı işletiyosun? masaya oturuyorum da bana cam şişede suyu getirip bardağıma doldurup mu veriyosun? yani nedir bu kazıklamak değilde bi hizmet mi veriyosun bana da 5 lira çekiyosun suya. bu arada su cocacolanın verdiği sırma su maliyeti yok denecek kadar az.

  hayır arkadaş hakkaten üzülüyorum ya bu ülkede gariban adam nasıl gezecek buraları 2 çocuk alıp gitsen bişeyler yesen su içsen müzekart alsan falan 250 lira para bırakıp çıkacaksın. yazık hakkaten kendi vatandaşının cebindeki 3 kuruşa göz diken bir devletimiz var.

  birde şöyle bir güzellik yapmışlar müze karta yüzde on indirim. ama kasada kimse size bunu söylemiyor kendiniz okuyup görürseniz haberiniz oluyor adamlara söylediğinizde de size ha evet var öle bişey diyolar. ulan madem öle bişey var neden sormuyosun satışı yaparken müze kartınız var mı diye. bugün bütün marketlerde kasaya gittiğinizde xclub kartınız var mı diye soruyolar ki indirim varsa aldığın ürünlerde faydalan diye sen neden sölemeyin çakallık peşindesin?

  sonuç olarak hizmet vermek amacıyla değil adam düdüklemek amacıyla açılmış yerler buralar birşey almayın aldırmayın zorunda kalmadıkça.
 • elazığ arkeoloji ve etnografya müzesi'nin girişine de inşa edilmekte olan kafe.
 • su dahil fiyatlar o kadar fahiş ki bu fiyatlari belirleyen ve onaylayan gözü dönmüş kişilerin yargılanması gerekir.