şükela:  tümü | bugün
  • kaliteli müzik bağımlılığıdır.
    müzik bağımlılığı değildir, 7/24 türk popu dinlemek değildir mesela.
  • vertigo yüzünden doktor birçok şeyin yanında kulaklık ile müzik dinlememi de yasakladı. sigarayı bile günde 2 adete indirdim. müziği bırakamıyorum. doktor şok oldu, anlam veremedi, bari dinleme saati on saati falan bulmasın, azalt sesi ama olmuyor.
  • varsın olsun dediğimizdir. keşke tüm bağımlılıklarımız böyle olsa...
  • günde en az 4-5 saat dinleme süresi ile bende de varligina inandigim. uyumak haric her seyi müzik esliginde yapiyorum neredeyse.
  • varligina inandigim sey. insani zihinsel bakimdan bu kadar etkilemesi aslinda urpertici.
  • gece uyumadan önce kulağında kulaklıklarını unutmuş, hatta bu yüzden kaç tane kulaklığı parçaladığı belli olmayan birisi olarak sanırım sahip olduğum, müziği gereğinden fazla arzulama şekli. üstelik yazacağım tezin ana maddesi de yine notalar olunca, bu bağımlılık tadından yenmiyor. zaten bu yüzden en sevdiğim kitap müzikofili, en sevdiğim bilim adamı oliver sacks.

bob marley der ki; "müzikle ilgili en güzel şey, sana çarptığında hiç acı duymaman." gerçekten de öyle, bedenime çarpıp da üzmeyen tek şey notalar. gerisi yalan.