şükela:  tümü | bugün
  • ılk okul bir'de ya da iki'de ogretmen kaldirinca "parmaginda yuzukler, kolunda bilezikler, oy sana dolanayim, oy oy emine, nedir bu guzellikler, nedir bu guzellikler" diye sarki soylemis bir ferdiyim ben o neslin.
  • ergenliğe yaklaşırken ortaokul sıralarındayken yapmıştım bu eylemi en son. karahisar kalesini söylemiş sınıftan gelen şaşkın bakışlar sonucu iyice gaza gelmiştim. iyi şarkıydı.

bir de sınıfta bir çocuk vardı, mahsun kırmızıgül insanının "yıkılmadım ayaktayım" isimli işkencesini söylerdi. her ders sonu tahtaya bile çıkmaz, oturduğu yerden inlerdi. onun karizmasına hala ulaşamadım.

yiğidi öldür hakkını yeme editi: sesi çok yanıktı pezevengin.
  • benim bulunduğum ilkokuldaki ünlü parçalar mıydı bunlar yoksa genel olarak 90'lı yılların karbonmonoksitli atmosferinin hit parçaları mıydı bilmiyorum

(bkz: al fadimem bal fadimem)
    (bkz: tello gider yan gider)
    (bkz: analar çeker yükü)

bunlar içinde en çok da analar çeker yükü şarkısında mahçup olurdum. gül dereceğim anam ben daha gül derleyecek yaşa gelmeden erkenden göçmüştü çünkü. belki de o yüzdendir şarkının bütün sözlerinin hala aklımda olması. anneler gününün hit parçası benim için bir ağıttan öte geçmedi hiç.