şükela:  tümü | bugün
  • müzik dinlerken müziğin tarzına göre hayal kurmaktır.

örneğin ben elimde olmadan yapıyorum bunu. hayallerimin fon müziği olarak kullanıyorum.*
  • belki de dinlediğiniz müziğin size geçmişinizde kalmış, unutamadığınız birisini hatırlatmasından dolayıdır.
  • müzik ile hayal arasındaki dengeyi yakalamak, ağdırmadan dengede kalmayı sağlamaktır.
  • muntazaman gerçekleştirdiğim eylem. kaç yaşına geldim ama bazen hala led zeppelin dinlerken kendimi sahnede hayal ediyorum. her ne kadar büyük bir hayranı olsam da jimmy page çalmıyor bazen gitarı, gibson les paul benim elimde oluyor. bel hizama kadar inmiş. elimde her an düşecekmiş gibi duran bir pena. bir aşağı bir yukarı gidip geliyor elimde. o kadar estetik ki sanki gitardan çok keman çalar gibiyim. arkamda bonzo ile john paul jones, yanımda robert plant. binlerce kişilik bir kalabalık var karşımda. çığlık çığlığalar. ter içindeyim ama hiç yorgun değilim. büyük bir adrenalin var içimde, yüksek bir duygu yoğunluğu. dünya sanki yalnızca biz dördümüz için yaratılmış. diğer herkes birer figüran. ve bütün dünya, bütün mahlukat tek bir an için bekliyor. o ana şahit olmak için gelmişler dünyaya sanki. o ana ulaşıp huzura erecekler, varoluşlarına anlam katacaklar. beklenen an geliyor ve soloma giriyorum. soloya girdiğim an nefesleri kesiliyor herkesin. benim gitarımdan başka tek bir ses duyulmuyor. onbinlerce kişi gitarımın tınısıyla başka bir dünyaya giriyor sanki. saygı ve hayranlık içinde suspus beni dinliyorlar. bir peygamberim. hayır hayır ben tanrıyım. elimdeki les paul ise peygamberim. gitarım aracılığıyla kullarıma sesleniyorum. ardından bir kapının aralandığını görüyorum. güzel bir kadın sesleniyor ama duyamıyorum. ardından gitarımın kablosu çıkıyor, kulaklığım kulağımdan düşüyor. "sofraya gel oğlum, çorban soğuyor" diyor annem. götümü kaşıya kaşıya sofraya doğru yol alıyorum.
  • gay olmak lazım bunu yapmak için. yüzüstü yatağa uzanmış müzik dinlerken birisinin de canını çok yakmadan yandan yandan götünü sikiyor olması lazım müzik dinlerken hayal kurmak için.
    amınakoyim acayipsiniz ha, müzik dinlerken hayal mi kurulur lan adamlar sırf siz boktan hayallerinizle içine etmeyin diye dünya kadar nota kullanıyorlar manslns.