şükela:  tümü | bugün
  • muziğin temel şeyleri öğrenmek kaydıyla bireysel bir yolculuk olduğunu düşünüyorum. hazır bir müfredatı takip etmek verimli değil.

yine de deneyimli müzisyenler bu yolun başındakilere çok şey katabilir.
  • tasavvufi terennümlerin batı ülkelerindeki vatandaşları korkutmasının sebebi olan eksikliktir.
    mozart'ı, beethoven'ı, chopin'i, ravel'i yaratan allah'ın müziğe karşı olduğuna, islam coğfrafyasında inanılmasının tek sebebi bu hurafeci puştların müzik eğitimi almamış olmalarıdır.

manyak mısınız lan siz?
    makamların ve çeşitli enstrümanların yaydığı o frekansların mucizevi tesirini yaratan allah müziği nasıl yasak eder lan? evrenin bile bir tonu/makamı var.

terör çağrıştıran tekno altyapılı bol nefes sesli bendirli eserleri bach tanımış avrupa'ya dinletip cihat yapacağını zannedenler boşuna uğraşmasınlar.

ahan da ibretlik video
  • 8 senedir bilfiil öğrenci olarak içerisinde bulunduğum, lisans evresinin yarısını geride bırakmak üzere olduğum, muhtemel geleceğim; hayatımı şekillendiren disiplin.

hal böyleyken arada sırada müzik ve müzik eğitimi hakkındaki fikirlerimi sağda solda yazıp, karalamak istedim. akıl akıldan üstündür demişler, fikir ayrılığına düşecek ya da birliğine varacak insanların olma ihtimali bulunduğu için buraya yazmak istedim. zaman içerisinde düşündükçe, aklıma gelen görüşleri-fikirleri burada yazacağım. belki gün gelir birilerini merak ettikleri konularda bilgilendirir, belki de zamanı gelir de yazdıklarım eleştirilir "ne kadar komik düşünüyormuş eskiler" diye.
  • buraya bırakayımmüzisyenlik biraz daha müzik eğitimi alayım, çalayım enstrümanımı değil de ben bu işe gönül vereyim
    deme şekli gibi geliyor bana. bu konuda iddialı bir girişim gözüme çarptı. musiconline.com.tr
    üzerinden bateri, keman, piyano gibi alanlarda dersler veriliyor. ders fiyatları uygun ve dersler isteğe
    göre tekrardan izlenebiliyor. dersi veren kişiler alanında uzmanlaşmış o sebepten çok güven verdi,
    dersimi aldım bekliyorum