şükela:  tümü | bugün
 • taze ismiyle ve logosuyla müzisyenleri bir araya getiren oluşumumuzun yeni ismi. yaşasın tam bağımsız müzik insanları !!!
 • eski ismiyle (bkz: ekşi müzik) olan, yönetiminin ortak kararıyla yeni ismi ve imajı müzik insanları olan topluluk.

  tabii, sosyal medya hesaplarımız ve facebook grubumuzun adları da değişti. ilk olarak onları, sonra bildirimizi, en son da faaliyet geçmişimizi paylaşalım;

  twitter hesabımız
  facebook sayfamız
  youtube kanalımız
  instagram hesabımız

  ve whatsapp grubumuza kaydolmak yerine facebook grubumuzu tercih edecekler için facebook grubumuz.

  gelelim bildirimize, buyrunuz şöyle yeni ismimiz yazılı olarak hatırlayalım;

  müzik insanları, müzikle dinleyici olmaktan da öte ilgilenen (müzik eleştirmeni, müzik öğrencisi/öğretmeni, amatör/profesyonel her türlü enstrüman çalan, aranjör, tonmeister, dj, müzik faaliyetleri organizatörü, vs.) ekşi sözlük yazarlarına ve müzikle dinleyici olmaktan öte ilgilenenlere açık bir topluluktur.

  müzik insanları faaliyetleri kapsamında; müzisyenler yahut müzikle amatör/profesyonel bir şekilde dinleyici olmaktan da öte ilişkisi olan kişilerle çoğunlukla ve özellikle müziğin konuşulacağı zirveler, kararlaştırılan bir müzik türü üzerinden tartışmaların yürütüleceği zirveler, plâk dükkânlarının ve enstrüman aleti satan dükkânların gezileri, konser zirveleri ve konser faaliyetleri vb. leri olacaktır.

  müzik insanları'nın amacı bir sosyal ağ yaratmak ve bundan da öte müziğin her yönünün; pop'tan psychedelic trance'e, rock'tan breakbeat'e her alt dalı ve her türünün tartışılıp ele alınacağı renkli, ama bir o kadar da ciddi ve teknik bir döngü yaratmak, çıktılarda bulunmak ve bunu toplumla çeşitli yollarla paylaşmak, bu yolla da ayrıca ekşi sözlük'ü arındırmak, "kutsal bilgi kaynağı" vasfını güçlendirmektir.

  topluluk, sözlük'te potansiyel olarak var olduğuna inandığım ve bende de şahsen mevcut olan, hem kişisel müzik beğenilerini ciddi anlamda paylaşma isteği, hem sözlük ve müzik vasıtasıyla renkli bir sosyal topluluk yaratma, hem müziğin amatör, profesyonel ve teknik anlamda paylaşımı hem de bunun çıktısı ihtiyacından doğmuştur.

  bendeniz, babası sağolsun synthesizer'lar büyüdüğü evden eksik olmamış, yine babası sağolsun müziksiz büyümemiş fakat zaman içerisinde kendisi de bunların üzerine eklemiş, azbuçuk müzik çevresi olan, henüz amatör bir davulcu olarak bu topluluğun kuruluşu fikrini ortaya atıyorum...

  buyrun gelin müziğe gönül verenler olarak birlikte ilerleyelim.

  başvurular bir mesaj yeşili kadar uzağınızda.

  faaliyet geçmişimiz ise şöyle;

  müzisyenlerle yaptığımız zirveler;

  (bkz: ekşi müzik & mert alkaya zirvesi)
  (bkz: ekşi müzik & murder king zirvesi)

  tematik zirvelerimiz;

  (bkz: 23 haziran 2018 massive attack zirvesi)

  ilk projemiz;

  opeth - patterns in the ivy i

  kendi aramızda gerçekleştirdiğimiz zirvelerimiz;

  (bkz: ek$i müzik tanışma zirvesi)
  (bkz: i. geleneksel ek$i müzik zirvesi)
  (bkz: ii. geleneksel ek$i müzik zirvesi)
  (bkz: iii. geleneksel ek$i müzik zirvesi)
  (bkz: ekşi müzik iv. toplantısı)
  (bkz: ekşi müzik v. toplantısı)
  (bkz: ekşi müzik vi. toplantısı)
  (bkz: ekşi müzik vii. buluşması)
  (bkz: ekşi müzik viii. buluşması)
  (bkz: ekşi müzik ix. buluşması)

  başvurunun bir mesaj yeşili kadar uzakta olduğunu hatırlatır, ilgililere duyururuz :)
 • (bkz: mamafest)
 • yönetim olarak hep birlikte karar vererek oluşturduğumuz facebook kapalı grubu kurallarımız;

  - facebook grubu, müzik insanları yönetimi olarak adlandırdığımız çekirdek ile dış dünyadaki amatör-profesyonel müzikle dinleyici olmaktan öte ilgilenen kişiler arasında köprü kurma amacıyla oluşturulmuştur.
  - müzik insanları çatısı altında bulunan herkes, topluluk kapsamında bulunan faaliyetleri ve müzikle ilgili istediği başka etkinlikleri facebook kapalı grubu vasıtasıyla kendince gerçekleştirebilir.
  - müzik insanları çatısı altında bulunan kişilerin gerçekleştirecekleri bu tarz etkinliklerden, etkinlikleri organize edenler mesuldür.
  - bu minvaldeki etkinliklere katılım zorunlu değildir, zaman ve mekân kısıtı yoktur.
  - bununla birlikte müzik insanları yönetimi, istanbul içi ya da dışı fark etmeksizin az ya da çok öyle ya da böyle katılımcılarıyla bir araya geldiği zirveleri spontane olarak düzenler.
  - arada sırada, bu zirveler oylama yapılarak oy çokluğuyla dışarıdan katılımcılara açılır ve bu durum katılımcılara duyurulur.
  - müzik insanları yönetimi'nin spontane düzenleyeceği bu türden etkinliklerde, istanbul içerisi söz konusu olduğunda anadolu ve avrupa yakası dengesi gözetilir. etkinliğin biri anadolu yakası'nda yapılmışsa bir sonraki etkinlik avrupa yakası'nda yapılır.
  - bu tarz katılımların çıktıları kişiler tarafından ister sosyal medya hesaplarında hashtag ve mention'larla, ister sözlük üzerinde ilgili başlığın ya da müzik insanları'yla ilgili başlıkların altında serbestçe paylaşılır.
  - topluluk'tan bir kez çıkan kimse tekrar geri dönmek istediğinde bu, müzik insanları yönetimindeki herkesin oylamasına bağlıdır.
  - bu türden oylamalar 24 saat içerisinde sonuçlandırılır.
  - oyların eşit olması durumunda ilk taşı atan, topluluğu kuran kişinin oyu iki oy olarak sayılır.
  - kararlar, kabul edilmeleri durumunda oylama ve görüş bildirimi bittiği andan itibaren geçerlidir.
  - topluluğun ''people of music'' kısmı da olduğundan, yapılan paylaşımların mümkün mertebe çift dilli yapılması rica olunur.
  - müzikle ilgili olan şeyler harici paylaşım yapmak yasaktır.
  - birbirinin müzik türünü aşağılayıcı tarzda vb. huzur bozucu yorumlar silinir.
  - müzik insanları önce bir müzik topluluğu, sonra bir sosyal topluluk'tur. topluluk içerisinde üyelerden birinin bir başka üye tarafından rahatsız edilmesi ve bundan yönetimin haberdar edilmesi durumunda, rahatsız eden kişi hakkında gerekli işlemler yapılır.
  - topluluk içerisinde huzuru bozacak davranışlar sergileyen ve kurallara uymayan kimse önce uyarılır, davranışlarına devam etmesi hâlinde gruptan çıkarılır.
  - müzik insanları çatısı altında bulunan herkes, dünyanın neresinde olursa olsun topluluk'la ilgili eylemlerde bulunurken bu kurallara riayet eder.
  - kurallar tanrısal kurallar değildirler, dolayısıyla müzik insanları yönetimi onlar üzerinde oynama yapma hakkını saklı tutar.
 • yakında madonna telif ister diye korkup isim değiştirecek olan dandik oluşum. fbı izliyormuş gençler.
 • son dönemde arasına polonyalı dj (bkz: thomas datt), müzik terapisti (bkz: özgür salur) ve bir adet açık radyo programcısı katmış topluluk.