şükela:  tümü | bugün
  • ogrencilerine verdigi notlar, ogrencinin sesinin guzelligi ile dogru orantili olanlar vardir ki ortaokul yillarinda muzikten soguturlar
  • branş öğretmenleri arasında belki de en çok yorulan bu öğretmenlerdir çünkü bütün kutlama günlerinin, anma gecelerinin, yıl sonu konserlerinin yükü omuzlarındadır. müzik ruhun gıdası olduğu için, müzik konusunda en yeteneksiz öğrenciye bile, yetenekli olanla aynı muameleyi yaparlar, yeteneksizleri diğerlerinden ayırmazlar. amaçları hiç bir zaman öğrencinin oöbp'sini düşürmek değildir. sonuçta onlar da öğretmendir, kutsaldır.
  • genelde müzikçi olarak geçer okulda...
  • nedense en aykiri buldugum ogretmen ce$itidir. kimseye denk geldi mi bilmiyorum,* bir muzik ogretmeni du$unun ki; derslerinde ogrencilerine muzik haric hayatla ilgili her $eyi ogretmeye and icmi$ olsun. siranin sirt ve oturacak kisimlarinin birbirlerine 90 derece aci ile yapilma sebebinin egilerek veya yayilarak degil dik oturmamiz gerektigi icin oldugunu soylesin. minubuste inmemiz gerektigi zaman "musait" degil de "uygun" kelimesinin kullanilmasinin gerektigini cunku musait kelimesinin turkce bir kelime olmadigini ogretsin. masturbasyon yapmanin gozlere fazla zarar vermedigini belirtsin. yazili sinavlarini oyuncak silah ate$leyerek ba$latsin, sinavlarda gune$ gozlugu taksin. umarim hayattadir.*
  • orta okul öğrencilerine nota mota öğretmeyen direkt şarkı söyleterek insanı maymun yapan kişilerdir. en azından benim okuduğum orta okul döneminde bir tane vardı böyle, belki türünün son örneğiydi belki de dünya böyleydi tam olarak bilemiyorum ama müzik derslerinde karga sesli insanlara neden şarkı söyletip not verirler halen anlamak için düşünürüm. belkide bu bizim genimizde var, şimdiki televizyon programlarına bakınca daha net anlaşılıyor aslında, popstar tarzı yarışmalara olan ilgi çok daha önceden girmiş hayatımıza meğer. sanırım yeni nesil müzik öğretmenleri de kendilerini sınıfta baş juri olarak görmektedir. daha başka diyecek sözüm yok sayın hakim.
  • matematik,fen,türkçe gibi dersleri 9 - 10 civarı seyreden ama utangaç ve sesi çirkin olduğu için sözlülerde 3 alıp yazılıda sınıfta tek başına 10 alan bir öğrencinin ilk gençlik yıllarını kabusa döndüren dersin anlayışsız,öğrenci psikolojisini düşünmeyen,kompleksli ,sevimsiz ,suratsız eğitmenlik ,öğretmenlik özelliği gelişmemiş ders anlatıcısı.