şükela:  tümü | bugün
 • en basiti çift hoparlörlü kasetçalar veya tek parça miniset

  karmaşık olarak: pre-amp, cd/dvd (d/a converter ayrı olabilir), kaset/dat, tuner, power-amp ve hoparlörlerden oluşan cihazlar topluluğu
 • kaliteli olanı temiz ses veren, düşük ses seviyesinde bile dinlediğimiz şarkıdaki enstürmanların çoğunu duyabilmemizi sağlayan ve yüksek ses seviyesinde seste az bozulma yapandır.
  ayrıca müzik seti diye 90'larda piyasaya çıkan siyah renkli sony ürünlerine derim ben. hepsi birer karizma idi. şimdikiler birer şebek. hatta sony'nin ürettikleri bile.
 • bir evin olmazsa olmazlarındandır. hatta evdeki ses çıkaran tüm elektronik cihazları (bilgisayar, dvd player, uydu alıcısı vs.) kendisine bağlamak güzel bir davranış olacaktır.
 • çoğumuzun evine giren tırışka müzik setleri, yıllar sonra hala orada var olduğunu hatırlatacak kadar tehlikeli, kin tutan ibnemsi yaratıklardır. bunu bir örnek üzerinde inceleyelim...

  işsiz güçsüz sürttüğüm öğrenci yıllarımda evde uğraşacak hiç bi nane olmaması nedeniyle "enee burda bi zımbırtı vardı kurcalıyım bari" mantığıyla sevişmeye başladığım müzik setinin uyandırma alarmını buluşum, yıllar sonra kaybettiğim çocuğumu ormanda bulmuş kadar sevindirmişti beni. hemen zırt ayar pırt ayar diyerekten 5 dakika sonrasına radyoyla uyandırma 10 dakika sonrasına cd ile uyandırma gibi gerzeklik kokan eylemlerde bulunmuştum.
  müzik setinin boşalmasını müteakip "eheh ne günlerdi beah" diyip terkettim kendisini. tabi bunu yaparken son denemenin sepultura'nın chaos a.d. albümü ile yapılmış olması ve ayarların sıfırlanıp sıfırlanmamış olduğu pek afedersiniz zigimin ucunda değildi.
  yatağıma giderek götümü dönüp yattım her normal erkek gibi...

  derken sabah 7* sularında rüya olmasını dilediğim ama olmayan şu görüntü çıktı ortaya:

  06* :
  müzik seti: eheh uyuyun bakalım görüşcez sizle beş dahha sona ipneler. anlıycaksınız unutulmanın ne demek olduğunu!!!
  tool: of horuz mmh... pelin güzel aslında ammffh olmaz ki kuzeniyle çıkıyommhh mmhh...
  anne tool: zzz bugün ne yemek yapsam mmm yerleri sileyim süpüreyim sonra bal döker yalarım...
  pireler over ass: neden uçuşuyoruz ben hala anlayabilmiş değilim!?

  `07:00:00` :
  max cavelera: igor gardaş vur davulun dokhmağını...
  sepultura: gübü gübü güümm!!!! çıtas tak tak tak!!!!! güv tıs güv tıs...rrröööaaarrgghğğğ!!
  anne tool: ?!???!!!11
  tool: pelin iyi pelinnnhh...
  müzik seti : eheheha...

  `07:00:10` :
  anne tool: ciyyaaaaakkk!!!!?! noluyooaaaa ciyaaaaaaakkk!! [tavana bir iki cm kaldığını iddia ediyor, o kadar zıplamış]
  tool: nereloloyor?!
  max cavelera: keyosss ey diii tenkks an dı sitriitttssseeağğğğ!!

  [yataklardan ışık hızıyla çıkılır ve koridorda anneyle göz göze gelinir. annenin saçları gökyüzünü göstermekte, kaşları olması gerekenden 14 cm kadar yukarıdadır]

  anne tool: noluyo olum nedir bu allahım savaş mı çıktı!?!? ciyaaaak! ay biri polisi arasın!!!
  tool: sepultura anne durr anlarız şimdi!!! (ne diyorum lan ben??)
  anne tool: ayyy ölücem bu neeeaa!! kapat çabuk?! adam öldürüyolaaarr!!

  [tool balıklama atlama hareketiyle aletin fişini çeker ortam tekrardan türbe havasına dönmüştür, anne tool mutfakta elleri titreyerek su içmektedir]

  anne tool: oğlum bu neydi böyle hala titriyorum... [hafif ağlamaklıdır]
  tool: ya anne şey. ben bu salaklığımı sana yazılı olarak bildirsem daha sonra?
  anne tool: ühü tamam ühü..!

  07:05 :
  tool: görüşcez senle urspuçocuğu....
  müzik seti: sittir ordan salak! hem unutuyosun hem de bana çemkiriyosun! geber beter ol. sen misin beni unutan!
 • piyasadan resmen hunharca silinmiş olan cihazlardır. günümüzde adam kazıklamak adına müzik seti fiyatına -ve hatta daha fazlasına- sikimsonik hoparlörler satılıyor artık.
 • 90'lar çocuklarının/gençlerinin, sesi çok açıldığında konu komşu tarafından kabul görmeyen, hakkında dedikodu çıkarılan elektronik arkadaşıdır.
 • genelde haşmetli aletlerdir. hoparlörü, pikap katı ya da cd çaları ve vazgeçilmez kaset çalarıyla bambaşkadırlar. eskiden, evlerde televizyonla birlikte en kek köşelere sahip olurlardı, ağa gibiydiler. internet, mp3 gibi kötü şeyler ocağına incir ağacını çaktı müzik setlerinin. millet kaliteli ses alarak müzik dinlemeyi unuttu. hoş, bakıyorum şu an türkçe müzik piyasasına, 128k mp3 bile fazla kalıyor. müzik setinin görkemine yaklaşamaz yani.

  bundan öte müzik seti tanımam. '74 modeldir. bende var, hala çalışıyor şerefsiz. 14 kg ağırlığıyla küçük bir gülle. kodu mu oturtur, müzik setinin hasıdır, üstün alman teknolojisidir.
 • memlekette ne zaman yüksek fiyatlı bir elektronik ürünün fiyatı aniden düşse bu alet gelir aklima.

  ne ucuzlamıştı birden bire ve biz dünyada kaset mevzuunun bittiğini bilmeden kaset ve cd bir arada olanlarını sadece ve sadece bilmem ne! fiyatına almıştık. takside girmiştik bir de 12 ay. taksit bittiğinde kaset bölümü elde kalmıştı zaten çünkü kasetin yerini cd inanılmaz bir hızla almıştı.

  çok para kazandı herhalde ömrü bitmiş bu ürünü bize kakalayanlar her kimse...

  ondan sonra ayık oldum hep...
 • muhtemelen herkesin bunun önünde çektirdiği bir resmi vardır. olm o dönemin en teknolojik aleti. dev gibi bişiy. düğmeler lambalar vs.. sanırsın nasa üssü.
  ünlülerbile çektirmiş sen düşün.
 • teyp demenin havalı hali. basit mutfak aletlerine akıllı mutfak robotu demek gibi.