şükela:  tümü | bugün soru sor
  • an itibariyle getirdiğimdir.
    - o albüm bu albümü döver,
    - o şarkı bu şarkıyı yener,
    - o daha iyi gitarist bu daha iyi gitarist,
    - şu grup bu grubu şöyle tokatlar böyle tokatlar,
    - o şarkıcı bu şarkıcının götünün kenarı olur olamaz...
    gibi saçma sapan önermeler bundan sonra yasak. alın amk ülkedeki yasaklara bir yenisini de ben ekliyorum. goygoyuna olanı neyse de müzik gurusu gibi bilimsel bilimsel kastırıp bu işe kafa yoran tiplere ben çok gülüyorum. pezevenkte bir vedat milor ciddiyeti. başlık başlık geziyor müzik kanalında. tek işi bunları kıyaslamak. soracaksınız şimdi sana dert mi oldu? evet dert oldu. düşünüyordum kendi kendime, bir
    anda aklıma geldi. bu kadar gerizekalıca iddialar olamaz. adam gelmiş: "pink floyd'un animals albümü en iyisidir dark side'ı döver" falan da feşmekan, neden döver diye de üşenmemiş bi milyon sebep açıklamış. ya siz matematikçi misiniz ammınakoyayım? müzik ulan bu müzik!
    "radiohead ok computer albümünü seven müzzükten anlamıyordur." "siz bunları gerçek grup mu sanıyorsunuz yes, eloy 1973'te bunların anasını tersten sikerdi." neden siksin güzel kardeşim? o onu sever bu bunu sever, kimse kimseye karışamaz. neden siksin?
    "onun solosu bunun solosu.." ya bırak belki senin anlamadığın benim anladığım bir şeyler var onun solosunda, ne üsteliyorsun?
    bence bunlar üzerine profesyonel olarak kafa yoranlar; böyle cümleleri pek kurmam ama açıkça ilgi orospusudur, dikkat çekmeye çalışıyordur, karı kız kaldırmaya çalışıyordur sözlükten. zaten profesyonel olarak öznel şeylere nasıl kafa yorulacaksa artık...
    ben şunu beğendim diyebilir. ama şu şundan daha iyidir diye kıyasa tâbi tutulması benim kanıma dokunuyor. evet son zamanlarda aklıma takılan bir konuydu, derdimi dinlediğiniz için teşekkür ederim.