şükela:  tümü | bugün
  • ucuzladı mı ki dediğimdir. bu sene gene ateş pahası olmayı bi şekilde başarmış meyvedir. (bkz: ah o maymunlar yok mu :-)
  • of'lu bir arkadaşımın muz fiyatı endeksi kullandığı zamana tekabül eder.

- ooo kazak güzelmiş! kaça aldın?
    + 12 milyon
    - vay anasını arkadaş. 8 kilo muz parası. (sonrasında derin düşünceler)
  • bu pahalılık, muzun türkiye' de yetişmesi /bulunması imkansız şeyler listemin başında olmasına sebepti o zamanlar. o gün çalışırken muz kurularına denk geldim de servetti bizim için eskiden.
  • kıymet bilinen yıllardır...
  • görünce mavilemon geri döndü sandığım başlık.
  • muzu bilmem de o yillarda annem 500bin tl ye bikac kilo portakal, elma falan alabiliyordu .suan turkiyede bu meyvelerin kilosu bikac milyon deniyor .bende oha diyorum..
  • misafir geleceği zaman annem iki adet muz alırdı,birini pastaya koyar diğerini ikiye böler abimle ben paylaşırdık. eve muz girdiğinde anlardık ki misafir gelecek. o sebeple ilk maaşımla 2 kilo muz almıştım hey gidi günler hey.
  • magnum dondurmanın da pahalı olduğu yıllardı aynı zamanda. magnum alanları zengin sanıyordum lan ben. çocuk aklı işte. yazık.
  • aynı zamanda zengin veletlerin lcw giydiği yıllara tekabül eder.
  • psikolojik etkisinin hala sürdüğü yıllardır. geçen sene memlekette bir manavdan 2 kilo muz aldım. adam dışarıdan görülmesin diye gazeteye sarıp poşete koydu. halbuki domatesle aynı fiyatı.