• en azından muzun pahalı olduğu yıllarda diğer meyveler ucuzdu.
    şimdi elma, armut bile 6 lira en az.
  • evet...
    muzun pahalı olduğu yıllar geri geldi.
    muzun kilosu 10 tl.
    hayaldi gerçek oldu.
    biz muz yiyemeden büyüdük; kardeşimle bölüşürdük muz alındığı zaman, babam okula muz götürme evladım belki alamayan vardır derdi, muza gelen onca zamdan sonra diyebiliriz ki şimdiki nesil de muz yiyemeden büyüyor.
  • eskiden muz lüks sayılırdı, artık tüm meyveler lüks oldu desenize.
  • biri “markette 10 tlye satılan muzu pazardan 6 tlye aldım” demiş ve eklemiş, “şu marketlerden azıcık çıksanız”...

eskişehirdeyim odunpazarı halk pazarında muzun kilosu 8 tl, domates 5 tl, salatalık 5 tl, patlıcan 6 tl, sıkmalık portakal 4 tl mandalina 5 tl, taze fasulye 12 tl idi. ucuz olan ürünler ise patates ve soğandı. napayım marketten çıkıp soğan-patates mi yiyeyim yavşak?
  • menemen yapicaz alti ustu. cok afedersiniz zaten sehvet uyandirmasin diye muz almiyoruz da biberin de 14 tl kilosu onu napicaz?

orospu cocuklari yuzunden top kekle besleniyoruz resmen.
  • gerekirse ceketimi satarim ama o muzu ogluma yediririm diye hava atiyorum lan. eskiden babalarimiz ceket satip cocuk okutuyordu ben anca muz aliyorum.
  • tahinin kilosunun 25 tl olduğu yerde şaşırtmayan durum. muzu hadi ithal ediyorsunuz susamı neden üretmeyi bıraktınız sayın amına koduklarım ? etle mi yarıştırıyorsunuz ?

bahçeye çıkıp toprak mı yiyelim?
  • muzun kilosu abd' de 90 cent. organik olanlar ise 1.2 dolar. dolar tl bakımından vatandaşların alım gücü eşit gibi düşünürsek türkiye' de 10 kat pahalı.

bazıları hala muz ucuz edebiyatı yapsın.
  • takmayın kafanıza. muz un suçudur o. az filan üremiştir yada israil ' in oyunudur hiç olmadı pahalılık değil fiyat güncellemesi dir.

siz de yani.
  • pinpon topu değil meyve fiyatlarını enflasyon sepetine koysalar enflasyonun gerçekte kaç olduğunu görürsünüz.

adamlar gerçek enflasyonu örtmek için ayakkabı topuğu, ibrik, kesekağıdı, üzüm sapı, bisiklet kornası, davul tozu, minare gölgesi gibi yarak kürek ne varsa sepete eklemişler.
hesabın var mı? giriş yap