• homepage adresi https://mxlinux.org/ olan bir linux dagitimi.
  • distrowatch'ta 2. siraya yerlesmis, patlama yapmis distro.
    debian stable tabanli.
  • kökeni debian olan, xfce masaüstü ortamını kullanmasından ötürü, düşük kaynak tüketen ve doğal olarak kullanım yelpazesi bu sebeple çok geniş olan (düşük donanımlı bilgisayarlardan, yüksek donanımlı bilgisayara kadar) yunanistan ve amerika işbirliği ile tasarlanmış bir linux distrosudur kendileri.

şu anda distrowatchta 2. sırada yer alarak linux mint'i geride bırakmıştır.
  • köklü bütün dağıtımları geride bırakarak distrowatch listesinde ikinciliğe yükselmiş taze sayılabilecek *linux tabanlı dağıtım.
    bu kadar kısa sürede elde ettiği başarı ile şahsımı işkillendirmiştir.
  • kısa sayılamayacak bir zamandır gözlemlediğim, sanal makinalarımda kullandığım, standart debian + xfce'den fazlasının olmadığı bir linux dağıtımı. son zamanlardaki populeritesini ve distrowatchta elde ettiği dereceyi hak edecek ne gibi fazlalaları var, anlayabilmiş değilim.

anadolu ajansı distowatch'a da mı el attı acaba?
  • distrowatch'da 2. sırada görmemle hayırdır la amk dedirtmiş distro.. biraz şüpheli bir yükseliş gerçekleştirmiş.

whatsapp'ın instagram'ın arka arkaya kesintiye uğrayıp serverlarında cia'in fbi'ın harıl harıl çalıştığı günlerde yakaladığın başarı, üstünde bir şaibe bırakır mx gardaş.. benden demesi
  • uzun bir aradan sonra distrowatch'a girmemle beni sasirtan distro. son 1 yilda nasil bu kadar yukselmis gercekten ilginc.
  • hafif bir debian tabanlı dağıtım olmasının yanında yapılandırmaya gui üzerinden erişim oranı yüksek bir dağıtım. yeni başlayanlar için hoş bir dağıtım olabilir, debian ve ubuntuya göre biraz daha windowsvari olması popülaritesini açıklayabilir.
  • sisteme lubuntu kurmadan önce yeni ne var diye distrowatcha girmemle beni karşılayan os. muhtemelen distrowatch'tan çıkan buraya geliyor
  • buradan anladığım kadarıyla driverların ve 3. parti programların kolay kurulması yani kullanıcı dostu olması sebebiyle tutulan midweight distro. yıl olmuş 2019 adam gibi götü başı oynamayan, son kullanıcıya layık distro olmayınca böyle alternatifler çıkıyor işte. lubuntu kullanan ve zaman zaman sorun yaşayan biri olarak amaçlarını beğendim. ubuntunun kan kaybettiği, sözde kullanıcı dostu hantal distrolar karşısında bence bu proje tutar.
hesabın var mı? giriş yap