şükela:  tümü | bugün
 • shivaree'nin live olarak cover'ladığı, orijinali millie small'a ait 50'lerden bir esinti*; retro havası, timeless kabul edilecek teması ile ne kadar da neş'eli değil mi? (enter deja vu)

  tüm bunların yanısıra parçanın isminin bana feci şekilde "do you have sweetballs?" repliğini hatırlattığını da belirtmeden geçemeyeceğim, oysa şarkıdan da anlayabileceğimiz gibi lolipop kefere memleketlerinde de lolipop olarak geçmektedir, bu noktada sweetballs bambaşka şeyler akla getirecek, başınıza iş açacaktır. vesile ile hikayeyi aktaran uur ve olayı hikayenin kahramanından da başarılı canlandıran otisabi için gelsin bu şarkı, ahmet mehmet fikret ve saffet bu seferlik alınmasın.

  my boy lollipop, you made my heart go giddy up
  you are as sweet as candy, you're my sugar dandy
  ha, ho my boy lollipop
  never ever leave me
  because it would grieve me
  my heart told me so
  i love you, i love you, i love you so
  that i want you to know
  i need you, i need you, i need you so
  and i'll never let you go
  my boy lollipop
  you make my heart go giddy up
  you set my world on fire you are my one desire
  my boy lollipop, my boy lollipop
 • insanda teletubby ya da hugerist olma istegi uyandiran bir "millie small" sarkisi. eskiden de "you set my world on fire, you are my one desire" turunde sozler varmis ama soylenis sekli daha bir edepliymis, simdiki gibi bir odaya dolusup "it's getting hot in here" demiyormus gencler. "my boy lollipop" sozleri ne kadar yalarim manasini koruklese de aslinda.. evet yalarim demek istiyor..
 • muzik dunyasina ska profilini ilk kez tam olarak cizmis parcadir. 1964 yilinda ingiltere de millie small tarafindan seslendirilen sarki 7 milyon satip usa, afrika ve ingiltere de liste basinda ikinci sirada yer almistir.
 • her dinlediğimde david lynch filmlerini hatırlatan şarkı. neşeli bir şarkı olsa gerek ama ben geriliyorum. mulholland dr sonrası etkiler sanırsam.
 • orjinalinde millie small tarafından seslendirilen yıllar sonra orjinalina sadık kalarak dionne bromfield tarafından yeniden seslendirilen eğlenceli kıpır kıpır şarkı.

  millie small veriyonu için:
  http://www.youtube.com/…8ck&feature=player_embedded

  dionne bromfield versiyonu için:
  http://www.youtube.com/watch?v=ptbwbqsxv7k
hesabın var mı? giriş yap