şükela:  tümü | bugün
 • lisede ergenlik döneminde delicesine the black parade dinlemiş biri olarak dağılmalarına üzüldüğüm grup. her ne kadar son albümleri bir black parade olmasada genel olarak başarılı işler çıkarttıklarını inkar edemeyiz.

  (bkz: welcome to the black parade)
  (bkz: the ghost of you)
  (bkz: i don't love you)
  (bkz: helena)
  (bkz: famous last words)
 • sadece tek şarkılarını dinlememe rağmen dağılmalarını hoş karşılamadığım gruptur kendileri.
  (bkz: amlarına koyayım onların çok ayıp ediyolar)
 • tekrar birleşselerde yeni parçalarını dinlesek dediğim efsane grup
 • dağılmış ve bizleri üzmüş gruptur. istediğiniz kadar emo diyin adamlara abi de şöyle bi gerçek var piyasada dinlenebilcek güzel müzikler yapan bi gruptu adam acı çekmiş sözlerinde çekmişse çekmiş sana ne arkadaş. dinlemek istemiyosan dinleme de adamlara sadece emo damgası da yapıştırmak olmaz be.

  ayrıca dağıldıysanız ben gerard way ve brandon flowers ikilisinden güzel bir çalışma beklerim aslında.
 • mikey way, frank iero, gerard way, ray toro ve matt pelissier tarafindan - ki hepsi de new jersey'den mahalle arkadasiymis - 2001 yilinda kurulmus grup. biri animasyon, oteki kuru temizleme, oteki bilmem ne yaparken hepsi birden "hayatimdan memnun degilim sanki" demis, toplanmislar, iki baba album yapmislar. enteresan bir tarzlari, saglam gitar riffleri, cok bagirmasina ragmen kulak tirmalamayan bir vokalleri var. you know what they do to guys like us in prison 24 saat icinde arka arkaya onlarca kez dinlenebilir, denenmistir.
 • sarkı budur hocam

  (bkz: welcome to the black parade)
 • solistleri iyi bir çigi roman çizeridir. meslek hayatına ilk çizer olarak başlamıştır. ikiz kulelere yapılan saldırılar sırasında orada bulunmuş ve bu olayın ertesinde bir şeyler yapmaya, kendini ifade etmeye karar vermiş ve birisi kardeşi olan grubu toplamıştır.

  şarkıları punk-rock oldukları halde biraz serttir. kendilerine has dünya görüşleri vardır ve onlar sınıf ayrılıklarına ve de kendini üstün gören kişilerin başkalarını ezmelerine karşıdırlar. bir çok kişi bu grubun kendilerini hayata bağladığını söyler.

  onların her kadın güzeldir, her insan değerlidir, yaşamak güzeldir ve hiçbir sebebten ötürü hayata küsmek olmaz tarzında felsefeleri vardır.

  solistleri gerard arthur way çocukluğunu hiç dışarı çıkmadan babannesi ile evde resim yaparak geçirmiştir. babanesinin adı elena'dır ve ölen babannesi için "helena" adında kendilerini şöhretin zirvesine taşıyan mtv'de bol bol çalınan şarkıyı bestelemişlerdir.

  içten olduklarına inandığım ve tüm albümlerine sahip olarak ciddi anlamda koleksiyon yapmaya değer bulduğum müzik grubudur.
 • hali hazırda 3 adet stüdyo albümleri bulunmaktadır. ilki 2002 yılında çıkardıkları i brought you my bullets, you brought me your love , ikincisi 2004 çıkışlı three cheers for sweet revenge son albümleri de 2006 yılı çıkışlı olan black paradedir.

  thursday gibi new jersey çıkışlı olan (ki çıkışlarında thursday solistinin payı vardır) grup müzikal olarak da onlara benzetilmektedir. modern kültürün emocore olarak adlandırdığı müzik tarzlarının "emo" olarak anılmasına tepkilidirler. punk ezgileri taşıyan hafif hardcore müzik tanımı sanırım daha uygun kaçacaktır.

  ilk albümleri olan i brought you my bullets you brought me your love beklenenden daha iyi bir çıkış yapmıştır. baştan sona da çok hareketli, çok güzel bir albümdür. story of the yearın solistinin bir programa my chemical romance tişörtü ile çıktığını hatırlarım. çok güzel tişörttür ayrıca bende olsa da giysem. bu albümden en iyi şarkılar subjektif olarak: vampires will never hurt you , early sunset over monroeville , demolition lovers (ki bu parça bir başyapıttır)

  ikinci albümleri three cheers for sweet revenge en iyi eserleridir kuşkusuz. gruba hayran olmama neden olan albümdür zaten bu albüm ve helena hitleri ile bu kadar meşhur veya bazılarına göre piyasa olmuşlardır. şarkı ayırt etmeden bütün albüm tekrar tekrar dinlenmelidir.

  son albümleri black parade ise ilk iki albüme göre daha sönüktür. i don't love you parçaları klibiyle birlikte izlenmelidir.

  2010 yılında ise 4. albümlerini çıkaracakları yazılıp çizilmektedir. tarzlarını seven biri olarak merakla beklemekteyim. son olarak da iki klibini izleyip "modern kültürcü", dejenere gençlik yaftalarını yapıştırmak yerine belirtilen albümlere ulaşılıp dinlenirse daha kıymetli eleştiriler çıkabilir.

  not: işbu entry bolca wiki alıntısı ve kişisel zevk unsurları içermektedir.
 • vokalinin bir masal kahramanı olduğunu iddia ettiğim gruptur.
 • şans eseri tatile gittiim yerdeki alman mtvsinde duyduğum grup daha önce ilgilenmediim ve duymadıım için kendime çok kızdım ve utandım.. şu ana kadar en sevdiğim parçaları "i'm not okay"