şükela:  tümü | bugün
 • casio my magic diary jd 7000
  gazeteden cikmisti zamaninda. telefon rehberi, randevu world time, hesap makinesi v.s. ozelliklerinin yanisira tel. rehberine kisilerin resimleri cizilebiliyordu. birgun reset e bastiktan sonra birdaha calismadi.
 • doğum tarihi ve merak edilen günün tarihi yazıldığında o günün nasıl geçeceğini haber verme, yine doğum tarihi ve partnerin doğum tarihi girildiğinde ilişki hakkında yorum yapma (burçlara göre olsa gerek) özelliklerine sahip olmasının yanında içerdiği ilginç oyunla beraber zamanının ötesinde bir teknolojiye sahip databanktır, ayrıca hor kullanıma karşı da dayanıklıdır..

  şimdiki teknolojinin ürünü pda vs gibi aletlerle karşılaştırılması abesle iştigaldir elbette, hey gidi günler demekten başka birşey gelmez insanın elinden.
 • kesinlikle zamanına göre çok gelişmiş bir alet. kızılötesi bu aletten neredeyse 5 sene sonra cep telefonlarına girdi. hala kullanırım. çok da güzel bir oyunu vardır. o telefon rehberindeki arkadaşlarınızı bu oyunda oyuncu olarak seçebilirsiniz. oyun 2 karakterin beyin gücünün kapışmasıdır aslında. gücünüz bittikçe yüksek puanlı bir eşya tahmin edersiniz. böylece savaşmaya devam edebilirsiniz.
  bence gelmiş geçmiş en eğlenceli cihazlardan biridir. sıfırını bulursam ne kadar olduğuna bakmam alırım.
 • zamanından milliyet'in 30 kupona verdiği minnoş cihaz. lise yıllarında platonik takılmanın zirve yaptığı anlarda burç yorumu ve fal bakma imkanı sağlamasıyla gönlümü fethetmişti. bir diğer artısı da ders sırasında baygınlığa birebir gelen resim çizme özelliğiydi. hala saklarım güzel günlerin hatrına.
 • uzaktan kumanda özelliği sayesinde okulda video izlenen derslerde hocaları delirtmek suretiyle kullandığım süper databank.
 • nerden elime gectigini hatirlamasam da ortaokul yillarinda bir ara oynadigim alet. bir boka yaradigini hatirladigimi soyleyemem. bir de reflexe dayali salak bir oyunu vardi sanki. infrared oldugunu tahmin ettigim iletisim teknolojisi sayesinde aynisina sahip olan bir arkadasla kapisirdik. tabi sonra bilgisayar geldi, duke nukem abimiz ahlak kavramimizi degistirdi falan filan. simdi elimdeki cep telefonunun boyutuna ve ozelliklerine bakinca ne kadar yaslandigimi hatirladim birden.
 • infrared mesajlaşma imkanı vardı. tabi o zamanlar bluetooth yoktu.
 • 90'lardan kalma, hala çalışan databankım...
  (bkz: insanın yaşlandığını anladığı anlar)