• philippe falardeau 'nun yöneteceği, margaret qualley, sigourney weaver, douglas booth gibi isimlerin oynayacağı drama projesi.
 • margaret qualley'nin başrolünde yer aldığı ve joanna smith rakoff'un aynı isimli anı kitabından uyarlanan my salinger year (salinger yılım), 90'lı yılların ikinci yarısında ünlü yazar j.d. salinger'ın edebiyat ajansında işe başlayan joanna'nın hikâyesini anlatıyor.

  vizyon tarihi: 20 kasım 2020
  ithalatçı: birfilm
  türkiye dağıtım: birfilm
  tür: dram
  yapım yılı: 2020
  süre: 101 dakika
  ülke: irlanda, kanada

  filmin konusu:

  “joanna, yazar olmak isteyen hevesli bir gençtir.

  hayalini gerçekleştirmek için new york’a giden joanna, burada j.d. salinger’in ajansında iş bulur.

  eksantrik patronu margaret, joanna’yı salinger'ın hayranlarından gelen mektuplara cevap vermekle görevlendirir.

  mektuplara standart cevaplar yazmaktan pek de hoşnut olmayan joanna, bu süreçte kendi sesini bulmaya çalışır.”

  yönetmen: philippe falardeau
  oyuncular: margaret qualley, sigourney weaver, douglas booth, seána kerslake, brían f. o'byrne, colm feore, hamza haq, yanic truesdale
  senaryo: philippe falardeau
  görüntü yönetmeni: sara mishara
  müzik: martin leon
  kurgu: frédérique broos, mary finlay

  vizyon tarihi: 20 kasım 2020

  filmin altyazılı fragmanını buradan izlemek mümkün.
 • hikaye olarak tam ilginç bir şey olacak aydınlanma görecez veya benzeri bir şey derken hiç bir şey olmayan film. yani gönderilen mektuplar var fakat bunlardan bir hikaye oluşumu yok , bir bağlayıcılığı yok. sadece enteresan bir hayat hikayesinin ufak bir kısmı olmuş.

  özetle zaman kaybı.başrol oyuncusu tatlı bir kadın başka bir artısını görmedim.
 • --- spoiler ---

  "ı can get quiet emotional."
  --- spoiler ---
 • başka sinema salonlarında.

  16 aylık sinema hasretimi yakında onunla dindirmeyi düşündüğüm film.
 • gilmore girls'ten yanick reyizi yıllar sonra görmek enteresan oldu. eh öykü de uygun malum gilmore gız yanlış hatırlamıyorsam yale kazanıp yazma çizme işlerinde kasmıştı. enteresan bir bağlantı oldu. daşşaklarına beton yetmez sigourney ana da ona keza. son yıllarda çok afedersiniz şöyle sağlam bir dilleme isteği uyandıran nadir hanımkızlardan margırıt başrolde ki kendisi 90'ların önemli kadın figürlerinden andie mcdowell'ın kızıydı yanılmıyorsam.

  velhasıl zamanın ruhundan doksanlara uzanan, yazma çizme işlerine meraklı, büyük şehirde paralanmaya hazır hanım kızlar için özellikle değerli bir seyirlik. kayda değer hususi bir içerik beklemeden seyretmek lazım. az biraz ortamlara uyanmak adına yol gösterici. bu yazma çizme ortamı filmleri kendini bir şekilde seyrettiriyor. bu da o kalibrede aradan sıyrılmayan ama arada da kaybolmayan bir film olmuş.
 • beni içine alan bir film oldu, edebiyat, doksanlar, genç bir kadının kendini bulmaya çalışması vs. ama biraz sonu ortada kaldı. daha farklı olabilirdi.
 • yönetmeni philippe falardeau. 2020 yapımı filmdir efendim. izledim.
  orijinali kitap bu arada. aynı isimde. yazarı joanna rakoff. okumadım.
  salinger kitaplarını sevenler bunu da sevecektir muhtemelen. yüzünü göstermemişler salinger'i canlandıran kişinin. mevzubahis şahsın karakteri ile müsemma şık bir yaklaşım olmuş. yazarlı mazarlı filmleri çok severim. yani genelde. burada bir kesit sunuluyor. bir kadının yaşamının bir kısmı. ki böylesi çok daha samimi gibi. hem doksanlarda geçiyor. bu arada, margaret qualley ana karaktere çok iyi gitmiş bence. güsel film. izlenir yani. eved.
 • bana salinger a bir şans daha vermemi sağlayan film. salinger a da filme de puanım dohuz kanka.
 • my salinger year bana sempatik gelen bir yapım oldu. yazar olmak isteyen bir genç kızın sektöre girebilme hevesiyle bir editörlük firmasına ayak basmasının ardından sert denilebilecek bir patronla hafif edebi ilişkisini irdeleniyor.

  sigourney weaver'ın da working girl'deki rolüne benzer, ama daha sempatik bir profil çiziyor. diğer yandan genel havası gergin bir film olması beklenirken, my salinger year'ın rahatlatıcı bir havası var. ayrıca biraz woody allen tarzı gibi bir film olmuş bence.
hesabın var mı? giriş yap