şükela:  tümü | bugün
  • john frusciante'nin ilk solo albümü olan niandra lades and usually just a t-shirt'te kendine yer bulmuş olan işbu şarkıyı ifade etmek için kullanılabilecek kelimeler sanırım "karanlık, dip, asi" gibi bir şeyler olurdu.

bir de sesini zaten feminen kullanmasına alışık olduğumuz sayın frusciante abimizin yer yer çığlık çığlığa söylemesinden ötürü, sözlerin anlaşılmasında zorluk yaşanabiliyor. ama sözleri şöyle bişi gibi sanki daha çok, geçen kaynaklara bakılırsa -emin olmak için albüm kartonetinin taratılmışını aradım fakat bulduramadım-:

my smile is a rifle
    won't you give it a try?
    ma nem me mah ne ma menema.....
    so you like the way we're entertwining(?)
    when notes come to you
    hoo hooooooo
    you know i love you
    you're all i waaaaaaaaaaaooh yeeeah....

my smile is a rifle
    and what are you...
    my smile is a rifle
    and i point it at you
    my smile is a rifle
    you'll know when you bring me in from the rain....
  • john'un sıkıntılı erken döneminden çok farklı ve bir o kadar da başarılı parçası.

gitarlar ağlıyor.
  • john frusciante'nin belasına sıçırtan şarkı. bu kadar başarılı, güzel bir müzik üzerine nasıl böyle rezalet bir vokal yapılabilir amk ya, belanı sikeyim frusciante.
  • acının tatlı tebessümü..
  • yine gece gece sinirli sinirli güldüren orospu çocuğu şarkı. küfür ediyorum ama benim suçum değil. vokaline sokayım.

edit: ısrarla üst üste dinleyip hem sinirlenip hem yarılıyorum, evet aynı anda.