şükela:  tümü | bugün
 • şu sıralar çekilmekte olan (peru'da) en erken 2010 da göreceğimiz werner herzog filmi. imdb'de yazmıyor ancak yapımcılığını david lynch üstlenecek gibi bir şeyler duydum. film, psikolojik gerilim türünde ve gerçek bir olaydan esinlenerek çekiliyor. michael shannon, willem dafoe ve chloe sevigny oyuncular arasında.
 • filmde udo kier de var. trailerına baktım da "david lynch presents" gibi bir ibareyle pazarlanacak sanırım. uzaktan tam bir hollywood işi olacakmış gibi gözüküyor ama işin içinde lynch ve herzog olduğuna göre bir de yakından bakmak gerekiyor, hem bu adamlar yaptıktan sonra öyle olsa ne olacak zaten. o kadar sözünü ettik linkini de verelim:

  http://www.youtube.com/watch?v=w0nzjxt6pl8
 • filmekimi 2010 kapsamında gösterilecek olan werner herzog filmi.
 • kısmetse 9 ekim'de gmall'da izleyeceğim film. tam 1.5 sene beklemiştik. iyi ki hafta sonuna koymuşlar.

  10 ekim'de atlas'ta seyrettim. herzog & lynch birlikteliği ilginç olmuş, hem lynch'in hem herzog'un detayları filmde dikkatinize sunuluyor. (grace zabriskie ve chloë sevigny tercihi lynch etkisine en basit örnekler) birisi, "dur iyice bulandırayım şunların kafasına bir şey olacak sansınlar" derken diğeri "ben düz bir hikaye anlatıyorum, beni bilenler zaten bilirler buradan şaşırtıcı bir şey çıkmayacağını, sadece izlemek için izlerler" diyor. yine de totalde beklediğimin biraz altında kaldığını, kimi sahnelerde gözlerimi dalmaktan zor kurtardığımı belirtmem lazım. ama yine de özlemişim herzog'un kamerasını. hani kimseye tavsiye etmeye cesaret edemeyip yine de sevdiğiniz filmler olur ya, öyle bir şey bu da.
 • film o kadar zavallı, o kadar niteliksiz ki; eleştirmek bile zor geliyor. türk porno endüstrisi bile daha karmaşık, daha ilgi çekici filmler çekerken bu filmi izlemek kendinize yapabileceğiniz en büyük eziyet.

  willem dafoe hatrina izlediğim filmde, bu adam bile (sıkıntıdan sanırım) berbat ve silik bir oyunculukla karşımıza çıkıyor. "iyice entelleşelim, kimseler bizi anlamasın" tadında bir film olmuş. (hala izleyecek cesaretiniz kaldıysa biz sizi tutmayalım)

  not: piranha 3d bile bunun yanında şaheser gibi kalıyor. bunu izledikten sonra gidip piranha 3d ekibine sarılıp, özür dilemek geçti içimden.
 • bart simpson olsaydı film hakkında tek şey söylerdi;

  --- spoiler ---
  boooring. anlamsız sahneler, muhtemelen rehine alınmış iki filamingo - filmin sonunu bekleyemeden çıkıp gittim zira -, psikopat annelerin psikopat çocuğu, kötü oyunculuk, filmde tuhaf donmalar, kötü korku filmi müzikleri, filmin içindeki tiyatro bile kötü ..... filmdeki tek düzgün oyunculuk michael shannonnki idi. willem dafoenun sinema oyuncusundan ziyade tiyatro oyuncusu olduğu gerçeği bir kez daha nezdimde teyit oldu. zaman kaybı. dedektif vargas tiplemesi ise koca bir şaka gibiydi. zaten david lynch presents'i görür görmez koşarak kaçmam gerekiyordu !
  --- spoiler ---

  tabi sonunu merak etmiyor değilim.
 • sevemediğim film. ama seyredilmesinin kesinlikle vakit kaybı olmadığını düşünüyorum.

  --- spoiler ---

  halbuki herzog & lynch işbirliğinden beklentilerim yüksekti. gelin görün ki filmi çok mesafeli buldum, sanki seyirciyle arada bir nevi berlin duvarı var. bunun bilinçli olduğunu, ayrıca seyirciyi yabancılaştırdığını görüyor ve arttırıyorum! filmin ortasında bir cinayet var ama konumuz bu cinayet değil. zaten konusu cinayet olabilecek bir film için çok düşük tempolu. öyle düşük tempolu ki arada oyuncularla karşılıklı donarak anlamsızca bakışma sahnelerimiz var! bu sahnelerde ne yalan söyleyeyim bergman'ı hatırladım. konumuz bu cinayetin neden işlendiği gibiyse de aslında bu da değil. konumuz anlamsızlık ve durağanlık. filmde cinayeti klişe bir heyecanla çözmeye çalışan tek kişi dafoe'nun yardımcısı dedektif vargas, ancak onu da bu ne acele diye dışlıyorlar. işte film bittiğinde aynen kendimi dedektif vargas gibi dışlanmış hissettim!

  ayrıca dafeo hangi filmde oynarsa oynasın müthiş bir oyuncu onu da belirtmeden geçmeyeyim.

  --- spoiler ---
 • içine david lynchin cücesinin kaçtığı film. sözüm herzoga değil lynche. sayende cücelerden korkar oldum be adam.
 • eğer, daha önceden bug'ı izlediyseniz, michael shannon'ın aynı rolü, aynı mimikler ve donuk bakışlarla oynadığını fark etmişsinizdir ki, filmin en büyük dezavantajlarından biri, birisi de bu malesef.. onun dışında willem dafoe herhangi bir varlık gösteremezken, chloe sevigny görece belli bir ton tuttururken, anne rolündeki grace zabriskie'nin neden bu kadar overacting takıldığını çözemedim.. filmdeki en iyi performansı aksanının da yardımıyla kısacık bir sürede loretta devine çıkarırken, udo kier, her zamanki gibi fecii fetiş bir şekilde izletiyor kendisini-
  aksanını yerim..
  (http://yucitek.blogspot.com/…what-have-ye-done.html)