şükela:  tümü | bugün
  • aslan bulsam aslan beslerim
    çok da istiyorum bir dişi bir erkek.

şimdi kuş nasıl çalınır?

ne mi yapıyok?

fırıncıyı vurdular mı?

doğma büyüme adanalı olarak, bu kafayı çok iyi tanıdığım için izleyeceğim belgeseldir.
  • bir zamanlar italyan bir belgeselciyle istanbulun tüm varoş semtlerini gezmiş biri olarak insan hikayelerinin nasıl çekici olabileceğini çok iyi biliyorum. bu yüzden çok izleyesim var bu belgeseli de ama sinemalarda yok, internette de yok nasıl yapacouk bilemiyorum.

bizim belgeseli de arayınca buldum;

http://www.aljazeera.com/…usic-161222082502664.html
  • evladiyelik belgeseldir. hani bir zamanlar anadolu'dada cesedi bagaja sıkıştırmaya çalışıp yanına iki tane kavun atıyorlardı ya, bildin mi.. hah onun senaryosuz hali ama aynı kendiyle çelişme aynı imkansız hayaller aynı çözümsüzlük. gerçek gibi gerçektir.
  • --- spoiler ---

- fırıncıyı vurdular mı? , fırıncıyı vurmuşlar, psikopat çok yaa eğitimsizlik işte ya

--- spoiler ---
  • (bkz: benim varoş hikayem)

ulan günlerdir belgesel konusu düşünüyorum. mikrofonda yarın geliyor. lakin hala net bir konu bulamadım. (bkz: yunus ozan korkut) bulmuş işte. çok güzel bulmuş. sadece fragmanı bile ödüllük yemin ediyorum. adamın olayı sadece konu değil, oraya girmesi, yetmemiş ekip ile girmiş, yetmemiş görüntü almış yetmemiş vizyona sokmuş. tebrikler yunus ozan korkut. canı gönülden tebrikler. hayatın en sahici ve kallavi boyutundan aktarımlar yapmış. ve teşekkürler. umarım bulunduğum şehre gelir.
  • --- spoiler ---

mühendisliği bırakıp terlikçilik yapan kadının tek eğlencesinin balerin olduğu güzel belgesel.

--- spoiler ---
  • abicim, bir buçuk dakikalık fragmanı izledim, iptalim. oha, ülkeden çıkan işin kalitesine bakar mısın abi şaka mı bu?

hani millet böyle kült karakterlerin filmlerini filan bekler ya. amk, hakkında izlediğim fragmanı dışında en ufak bi' fikrimin olmadığı bi' belgeseli işte o heyecanla izlemeyi bekliyorum. lan planet earth'ün ikinci sezonunu böyle heyecanlı beklemedim, bi' gram abartıyorsam, viral kasıyorsam adam değilim.

(bkz: yunus ozan korkut)

edit: sadece tek fragmanını izleyerek vardığım kanı odur ki; tarihçeme şerh olsun, bu adam ileride yaptığı işlerle adını çok defa duyuracaktır.

edit2: dayanamadım ve tekrar kere fragmanını izleyip ince işçilikleri taradım, detaylarda boğuldum, diyalogları kafamda masaya yatırıp üzerine düşündüm filan. insanıyla çok ayrı bi' üne kavuşmuş adana'ya ait bu tipte bi' filmi çekebilmek için, adana'yı ciddi bilmek lazım. çünkü filmden kaptığım şey, benim için über anormal olan anların, esasında görüntülerdeki kişilerin rutini olmasıyla ilgili. bu ikisini yakalamak için de hem iyi perspektife sahip olmak hem de ele aldığın konuya hayvani hakim olman gerek. yazar adanalı çıksa, bu insanların içinden çıksa şaşırmam, çok net.

edit:3 yönetmen zaten adanalıymış.* heyecan yapmayın, eylül-ekim gibi salonlara düşecekmiş gençler. teyitli bilgi.
  • elalem kurgu kasar ortaya snatch cikar. bizde ise belgeseli cekilir. merakla bekliyoruz.
  • kaldırımlardaki turunç ağaçları olsun, dam üstü güneş enerjisi tertibatı olsun, silme briket evleri olsun fragmandan anladığım mahalle seviyesinde eksiksiz bir ceyhan manzarası olmuş.*
    bütün aileye izleteceğim belgeseldir.
  • muhtar teyzeye yarıldığım belgesel.
    --- spoiler ---
    başarılı bir muhtardım.
    imzala şu evrağı demişler.
    it gibi imzaladı.
    piç orospu.
    --- spoiler ---

çıkmasını heyecanla bekliyorum. izlicem.