*

şükela:  tümü | bugün
 • http://myanimelist.net/ adresinden ve mal update programının da yardımıyla anidb'den daha pratik bir şekilde seyrettiğiniz serileri listeleyebileceğiniz sadece ve sadece anime manyakları için hazırlanmış bir site. anidb'nin ise yeri gönlümüzde ayrıdır.. ayrıca artık manga arşivini de genişletmeye başlamış ve mangaların da listesi tutulabiliyor.

  (bkz: sözlükçülerin myanimelist sayfaları) * *
 • anime ile alakalı dünyadaki en kapsamlı site haline gelmiştir. her animenin karakterlerinden, dublörlerine kadar detaylı bilgiler içerir. sistemi ve tasarımı facebook'a benzemektedir; aynı şekilde profil oluşturmaya, club oluşturmaya, fan clublere üye olmaya izin verir. animeleri çok sayıda kişi onayladığı için en iyi animeleri görme fırsatı verir. mesela death note'a oy veren kişi sayısı an itibariyle 31767 kişidir.
 • çok sağlam gibi görünen bir site olmasına rağmen dün server'larda meydana gelen bir arıza yüzünden kapalı kalmıştır. yeniden açıldığında arşivdeki mesajlar, history kısmı ve arkadaşlardan bazıları uçmuştur. yüzbinlerce üyesi olan bir site için çok büyük bir hatadır.
 • anime'nin ve manga'nın imdb'si, last.fm'i. genellikle bunların sapıklarından oluşan bir kullanıcı kitlesi var. fansub oylama, tartışma, keşfetme, izlediğin animelerin toplamda saat olarak değerini görme gibi güzellikleri var. hatta bir anime scrobbler bile yapmışlar. velhasıl koleksiyonu tutmak için çok faydalı. "la güzel gafama göre anime bulamıyom" dendiğinde gidilecek ilk yer.

  faq'tan bir alıntıyla da davalarının ne olduğu anlaşılıyor:

  q:i think avatar should be added to the anime database.

  a:no, avatar is not an anime.

  http://myanimelist.net/
 • animeseverleri büyük bir zahmetten kurtaran site. "sen şunu izledin mi, bunu biliyor musun" tarzı konuşmalar yerine, animelistler paylaşılır böylece geriye sadece izlenilen serilerin tartışılması kalır.
 • kullanıcıların izledikleri animelerin listelerini tutabildikleri,animeler hakkında yorum yapıp diğer üyelerle anime uyumluluklarını görebildikleri faydalı site.
 • pek sevilesi bir anime sitesi olmasına rağmen 2 gündür teknik problemler yaşayan site.
 • official bir iphone uygulaması yok galiba ama pocket-mal isimli bir uygulama mevcut itunes'ta. buradan hesabınıza girip ekleme, çıkarma, puan verme, vb. yapabiliyorsunuz.
 • liste tutma, yeni animeleri keşfetme açısından bulunmaz nimet. her daim yararlanıyoruz, seviyoruz kendisini.

  *profil fotoğrafı yüklenince görünmesi beş dakika almasa daha da seveceğiz.
 • animeler için last.fm görevi gören muhteşem site.

  insan bir süre sonra anime izleyeceği zamandan çalıp buradaki review'lere bakıp yeni çıkan animeleri listeye atmakla uğraşıyor.
  oylama sistemine güvenildiğinde de hayal kırıklığı yaratmıyor.