• aşağıdaki ürün yorumları oldukça fantastiktir. 5000 liralık prosesörün altına "bu alet duman tonları verir mi acaba?" yazan var ciddi ciddi. sanki hayatı duman tonu aramakla geçmiş de artık son umut bu alet kalmış gibi. hayır aradığı da çok eksantrik bir ton olsa. al bir fender al bir lambalı amfi al sana duman.

bazıları da bu tarz yorumlardan ilham alıp taşağa vurmuş "bu manyetikle neşet ertaş tonları alabilir miyim" gibi şeyler görmek de mümkün.*

yarın öbür gün "arkadaşlar bu bir gitar mı?" diye bir şey okursam şaşırmayacağım.
  • siparişleri hızlı bir şekilde temin edip yollayan şirket. haftasonu verdiğim gitar siparişi iki gün sonra elimdeydi. sabah sabah yataktan kalkıp "kim bu saatte beah" diyip kargonun gitarımı getirdiği gördüğümde pek bir sevinmiştim efendim. yalnız, son zamanlarda ne arasam stoklarda bitmiş gözüküyor. buna ibanez'in 1 liralık penasından tutun 400 liralık anfisi (tbx15r) falan dahil.

alışveriş yapmaktan keyif aldığım ve güvendiğim bir sitedir.

doğruysa evet yanlışsa hayır (eheh).
  • bir e-ticaret sitesinin aslinda yapmasi gerektigi seyi yapan firmadir mydukkan.
    hani olmasi gerektigi gibi olan programlar deriz ya hep, bu da olmasi gerektigi gibi firmalardandir ve iyi ki vardir.

bu zamana kadar hep oylesine kotu sitelerden alisveris yapmisiz ve oylesine muhatap alacak adam bulamamisiz ki,
    simdi sasiriyoruz "aa her anın mailini atiyorlar, ne enteresan" diye.

sirf internet alisverisi ile alakali degil, ulkenin genelinde olan bir sorun alisilmislik.
    kabullenmedigimiz, kotuyu tamamen reddettigimiz ve iyi ornekleri yucelttigimiz surece, mydukkan'in da attigi o arka arka maillere daha az sasirir, evde de daha az "aa tam olarak istedigim sekilde yollanmis siparisler, hayret" deriz.

kârı ve omru bol olsun.
  • gitar, prosesör vb. ekipman almak için tercih ettiğim ve gayet memnun kaldığım firmadır. yalnız, ürün pakedinin hazırlanması sırasında e-postanıza gelen ayrıntılı bilgi mesajları da bir tebessüm yaratmıyor değil. ürünün paketlenmeye başlaması için ayrı, paketlenmesinin bittiğini bildirmek için ayrı mesajlar yolluyorlar.

"ürününüzün paketlenmesi sırasında personelimizden melis hanım'ın eli kağıt kesiği olmuştur" gibi bir mesaj gelmez umarım.
  • ürün sayfalarındaki mini forumu çok komik. giriyorum birine. "bunu mu alayım x'i mi, buysa evet, x ise hayıra basın" demiş eleman. 100 tane evet, 10 tane hayır var. x ürününün sayfasına giriyorum. aynı karşılaştırma yapılmış. "x için evet, y için hayır" demiş. bu sefer ezici olarak x'e basmışlar. yani ürün sayfasına giren eleman zaten x'i inceleyen seven biri olduğu için hakkında en ufak bir fikre sahip olmasa bile o ürünü beğendiğinden midir nedir basmış evete. aslında evet hayır yerine aşağı doğru genişleyen yorum bölümü yapsalar. insanlar oraya yorum bırakabilse, tartışabilse; "şu kadar param var, ne alayım" derdine derman olurlar.
  • sorunsuz bir sitedir. 3 yılda yaklaşık 5000 liralık alışveriş yapmışım hiç birinde sorun yaşamadım.

ama son zamanlarda baktığım her iki üründen biri stoklarda yok. yenilerini niye getirmiyorlar bilemiyorum. her şeyi satıp dükkanı kapatacaklar galiba.
  • ürün detayındaki forum kısmında şu ifade dikkat çeken site : "çalındığında aynısını alırım." en az 100 kere bu yoruma denk geldim.
  • "gitarım çalınsa veya kaybolsa yine aynısını alırım" yorumu sistem tarafından otomatik ekleniyor sanırım.
  • en son aldığım gitarın bilgilendirmesi; gitarınız temin aşamasındadır,temin edilmiştir,gitarınız test aşamasındadır, gitarınız test edilmiştir, faturanız hazırlanmıştır, paketiniz hazırlanmaktadır, paketiniz hazırlanmıştır. şeklinde sürüp giden ve bana her aşamada bol bol bilgilendirme maili atan site.

valla sevgilim gitarı bana hazırlayıp yollayacak olsa beni bu kadar bilgilendirmez helal olsun...
  • ürünlerle ilgili yorumlarda enteresan bir durum var. aynı kişi mi yazıyor dikkat etmedim ama sürekli bir kaybolma ve çalınma mevzusu dönüyor. güzel bir gitar görüp bakalım millet ne demiş diye bakıyorum, malum yorum yazılmış bile: ''kaybolsa veya çalınsa kesinlikle tekrar alırım''. gitar hırsızlığı çok arttı da benim mi haberim yok diye bile düşündüm. hadi çalınmayı anladım da gitar nasıl kayboluyor? evden kaçıp daha iyi çalan bir gitariste mi sığınıyor? kulağa garip geliyor nitekim.
hesabın var mı? giriş yap