şükela:  tümü | bugün
 • myetherwallet.com adresinden ulaşabileceğiniz kullanımı pratik, güvenli bir ethereum ve erc20 token cüzdanı.

  ayrıca daha güvenli olmasını isterseniz offline versiyonunu da şuradan indirebilirsiniz: github.com/myetherwallet
 • adı üstünde bir etherium wallet'ı. aynı zamanda papagan kral uktesiymiş.

  benim nasıl haberim oldu kısmından bahsetmek istiyorum. the algorithm'den bildiğimiz *rémi gallego, facebook'unda bu wallet hizmetinin güvenilir olmadığını ve 11.35 eth kaybettiğini belirtmiş.

  kullanmadan önce dikkatli olmak gerekebilir.
 • an itibariyle saldırı altında olan cüzdandır.

  kullanıcıların saldırı bertaraf edilene kadar hesaplarına girmemesi tavsiye edilmektedir.

  edit: yalan habermiş. kusura bakmayın.
 • saldırıyla ilgili tek kaynak rakip firmadır. resmi açıklama yapan myetherwallet böyle bir konu yok, varsada biz farkında değiliz demiştir twitterdan ama yine de inceliyoruz diye iliştirmiş. ben 3-4 saat önce yaptığım işlemde bi problem yaşamadım.
 • cüzdanıma nasıl ulaşacağımı bilemediğim..

  şimdi efendim, ben gittim, şu adresten (refli değil, sakin) cüzdan oluşturdum. elimde de cüzdan adresi ve private key bulunmakta. hatta bir iki airdrop'tan da sanırım üç/beş bir şeyler kazandım. (ethearnal airdrop'u ki sadece telegram kullanmak yetiyor, herhangi bir şey yapmanıza gerek yok)
  ancak, cüzdan'a nasıl ulaşacağım konusunda hiçbir bilgim yok. pek kıymetli sözlüğümüzde de bu konuda ''nasıl olsa insanlar bunu biliyordur'' anlayışı hakim sanırım. kimse anlatmamış.
  malum şahsa anlatır gibi anlatırsanız sevinirim, editler, başkalarının da öğrenmesini sağlarım. bilgi paylaşıldıkça artar..

  edit: bakiyeyi bulmayı kendi kendime öğrendim. şöyle ki, üst barda ''view wallet info'' yazıyor. oraya tıkladıktan sonra ''view w/ address only'' derseniz, ethereum adresinizi girmeniz yeterli. ancak ben bu ethearnal sayesinde 27 adet token kazanmıştım. token görüntülemeye girdiğimde bu 27 adet gözükmedi. halbuki güveniyordum bu totoşlara..
  airdrop'un bitmesini mi bekliyorlar acaba?