şükela:  tümü | bugün
 • online soy ağacı oluşturma sitesidir.

  içerisinde pek kullanıcı bulunmadığı için çok etkili değil henüz. zaman içerisinde belki hepimiz ailemizi buraya eklersek kimlerle akrabayız bulabiliriz.

  çalışma mantığı şöyle; girip soy ağacını ekliyorsun. (bildiğin kadar) daha sonra eklediğin kişileri veya kendini araştırabiliyorsun. sana diğer kullanıcıların eklediği benzer sonuçları gösteriyor. yani beni başka kimler eklemiş soy ağacına görüyorum falan fişman. dediğim gibi kullanıcı sayısı çok olmadığından pek de bir sonuç vermiyor. yine de sözlükte bulunsun efem.
 • soy ağacımıza merakımızın arttığı bugünlerde faydalı olduğunu düşündüğüm web sitesi.

  aile ilişkilerini liste değil de ağaç şeklinde gösteriyor ve türkçe dil desteği de sunuyor (dedesi, yengesi, kuzeni, görümcesi gibi isimlendiriyor). mobil uygulaması da var. aile ağacınızdaki kişiler arasındaki ilişkileri de ayrıca sorgulayabiliyorsunuz. türkiye'den kullanıcı sayısı arttıkça eşleşmeler de çoğalacaktır.
 • israil menşeili web sitesidir.

  yaklaşık 2.500 kişilik soyağacı ile aktif kullanıcısı idim ancak yenileme ücretleri yüksek gelince şuan pasifte sitem.

  ayrıca myfamilytreedna ile ortak şekilde dna testlerini kullanıcılarına sunar.
 • burada yıllar önce oluşturmaya başladığım soy ağacı e-devletin sağladığı bilgilerden daha eski bilgiler içeriyor. e-devletin sağlayabildiği noktaya kadar olan bilgilerin de tamamı doğru. yani şu alt ya da üst soy hizmetini çok da şeapmayın.

  bir yandan da "bu adamlar niye el alemin soyunu sopunu biriktiriyor" diye de kıllanmıyor değilim.