şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkçe yazım kurallarından bîhaber olduğunu tekrar belli etmiştir. an itibariyle uzayda heyecan verici "kefiş" haberiyle beni benden almıştır.

  edit : imlâ
 • her gün fena halde beni sinirlendiren, yine de el alışkanlığım yüzünden vazgeçmediğim haber sitesi.

  bugünkü sinir edici habere gelince;

  haber: selçuk inan kararını verdi!
  *

  -galatasaray ve fenerbahçe'nin transfer listesinde ilk sıralarda bulunan milli oyuncuyla, trabzonspor da sözleşme yenilemek istiyor. avrupa'dan üç teklif alan başarılı futbolcu tercih yapma konusunda büyük bir kararsızlık yaşıyor.

  http://spor.mynet.com/…er/selcuk-inan-konustu/36343

  daha ne denir bilmiyorum ki.
 • haber sitesi olduklarını iddia eden lakin ergen bünyelere ilaç niteliğinde capsleri arşivinde barındıran sitemsi. magazin dünyasında isim yapmış yerli yabancı tüm hatunların en boktan haberlerinde bile mutlaka resim arşivine de bir link koyarlar haberin içerisinde. mesela "britney spears sıçtı" gibi bi haberin hemen altında "britney'in en ateşli fotoğrafları için tıklayınız" gibi bir link mutlaka mevcuttur.

  dahi anlamındaki -de'yi bitişik yazarlar. haberlerinde mutlaka imla hatası vardır. fotoğraflar genelde haberle alakasızdır. aynı haber başlığı değiştirilerek defalarca yayınlanır. hatta bazen bir yerlerden resim bulup üzerine kıçından haber yazabilen elemanları bünyelerinde barındırdıklarını bile düşünmüyor değilim. ya ciddi bir editörleri yok veya editör "koy götüne rahvan gitsin" dünya görüşünde birisi.
 • türkçe yazım kurallarından bîhaber olma konusunda fenomen olmuşlardır. http://haber.mynet.com/…atip-unlu-oldular/546185/11 adresinde "o'ydu" yazım şekli, virgülden sonra büyük harfle başlamaları, pembe yerine pembi yazmaları değişik detaylar olmuş. daha fazla okuyamayacağım.

  edit : sadece mynet değil, ben de bîhabermişim. antisosyalpsikopatgorunumludonjuan'a teşekkürler...
 • ibretlik haberler yayınlayan haber sayfasıdır.

  http://haber.mynet.com/…2-sehir-543738-foto-analiz/

  haberin kaynağı nedir ya da kim hazırlamıştır, bu ne öfkedir çok merak ettim doğrusu. dünya üzerinde görülmemiş sapıklık (6) (eşcinsellik), şehvet sapıkları (10), ahlaksız soysuzlar (14)... noluyo lan?
 • kaynak göstermeden haber yapan haber sitesi.

  gün içerisinde iki haber yayınladılar.

  ilki 1400 pkk'lının öldürüldüğünü söyleyen bu haberle başlayalım.

  http://haber.mynet.com/…kli-olduruldu-598856-dunya/

  bbc'den alıntı yaptıklarını söylüyorlar ama bbc'nin internet sitesinde bu konuyla ilgili en ufak bir açıklama yok. http://www.bbb.co.uk/ sitesinden gidip kendiniz de bu durumu teyit edebilirsiniz. bbc televizyonlarında çıkan haberler bire bir internet sitesindekilerle aynı oluyor. üstelik böyle büyük bir sayı anında türk medyasında yer bulurdu ama bir tek mynet haber'de bu haber çıkıyor.

  ikinci haber ise "van’da hain saldırı mehmetçik, van’da yaşanan depremde arama kurtarma çalışmalarına katılırken bir yandan da hain saldırıya uğradı."

  http://haber.mynet.com/…hain-saldiri-598841-guncel/

  haberde dikkati çeken iki husus var. van'ın başkale ilçesi depremde en az hasar gören yerlerden birisi. en büyük hasar gören yerler van merkez, erciş ve erciş çevresindeki köyler. buradaki köylere hala yardım ulaşamamışken ve irtibat sağlanamamışken, askerlerin başkale'ye gidip arama kurtarma çalışmalarına katılması çok düşük bir ihtimal.

  ikinci şüpheli durum ise haberin kaynağını anka olarak vermeleri ama anka haber ajansının bu durum ile ilgili tek bir haber dahi çıkartmamış olması. internet sitesine http://www.ankaajansi.com.tr/…=com_haber&t=infobank gidip kendiniz de teyit edebilirsiniz.

  üçüncü şüpheli durum ise dün gece gerçekleşmiş bu hadise, yine bir tek mynet haber'de yer alıyor. böyle bir olayın yine medyada büyük ses bulması gerekirdi.

  kısacası çok da dikkate alınmaması gereken bir haber sitesi.

  * haberin doğruluğu için muhakkak kaynaklara bakılmalı ve diğer kaynaklardan teyit alınmalı. aksi durumda ciddiye bile alınmaması gerek.
 • sağından solundan, oradan buradan, hareketli reklamlarıyla, haberi okuyacakların dikkatini dağıtan, haberi okuyamamaya neden olan, okuyacaksan da ekranı küçültüp öyle okumaya neden olan şey.

  http://haber.mynet.com/…-duzenleme-599580-politika/
 • girmem, girenide sevmem. böyle davrandığım için çok iyi bir şey yaptığımı bugün daha iyi anladım.

  biraz önce gündeme geldi, münir özkul hakkında yaptıkları haberi geri çekmişler. eğer münir özkul hakkında yaptıkları ölüm haberi yalansa ve güner özkul onları dava etmezse, yıllarca bu adamın filmleriyle büyüyen bi' nesil o "güya" siteye, "güya" haber portalına girmeye devam ederse yazıklar olsun...
 • elektrik çarpmasında baz alınması gereken niceliğin "walt" olduğunu öğretmiştir bize, aferin.

  http://yurthaber.mynet.com/…n-waltla-carpildi/93501
 • profosyonellik için çok yol kat etmesi gereken haber oluşumu.

  not: adam volt ile watt arasında kalmış, volt'un ''lt'' sini, watt'ın ''wa'' sını çiftleştirerek, ''walt'' almış. yaratıcı, sıradışı, üretken.