şükela:  tümü | bugün
  • piyasada bulunabilecek en en temiz ürünleri üreten firmalardan biridir. geçen yıl çıkan fare olayının sahte haber oldugu tescillenmiş. ülkemizde bilinmediğinden, çok büyük isimlere sponsorluk yapmadığından ve plastik kutuya nazaran poşet kullandığından biraz daha ucuz olan gıda takviyesi üreticisi.

fare haberi hakkında
    https://www.myprotein.com/thezone/nutrition/56407/

ürünlerinin genel kalitesi hakkında
    https://labdoor.com/rankings/protein
  • optimum whey ile arasinda ciddi bir performans farki olmasi mumkun degildir, protein proteindir. fazla anlam yuklemeye gerek yok.

tadi farkli, baska bir marka daha guzel diyorsaniz o baska.
    ama farki bu kadar iste.
  • 25 gram serviste 19 gram protein oranı var mocha aromasında ve tadı çok kötü bu aromanın. özel indirim artı havale indirimi ile 180 tl ye geldi ama bence yine de değmez. geçen ay 210 tl ye optimum alabiliyordum indirimden, gereksiz macera oldu.
  • yabancı sitesine girip ürünlerin, giysilerin fiyatlarını görünce isyan etmeden , orada yaşayan leş gibi beslenen obezlere de sövmeden duramıyorsunuz. sağlıklı ve dengeli beslenmek bu kadar kolayken.

edit: an itibari ile 2.5 kg izole whey 33 sterline alınabiliyor. bizde en kalitesiz whey izolatının 2 kilogramlık kutusu 330 tl. sonra vay efendim ekonomimiz çok iyi. paramız pula dönmüş. olsun ama bizi kıskanıyorlar.
  • kullanıp da tavsiye eden var mı acaba bunların wheyini merak etmekteyim. 235 liraya 2.5kg whey yok, hatta piyasada kilo/fiyat oranı 1 olan başka hiçbir ürün yok. ölmüşüz biz.
  • 2004de kurulmus ingiltere menseili bir sporcu gida ureticisidir. urunleri genel olarak afilli ambalajlar reklamlardan cok sade bicimdedir fiyat/performans orani inanilmazdir.
  • optimum gold ile arasında yalnızca fiyat farkı vardır. büyük firmaların yaptığı şey yalnızca algı yönetimi ve iyi reklamdır.

protein proteindir, azıcık güvenilir bir yerden aldığınız takdirde içiniz rahat olabilir.
  • içerik olarak en iyi whey markaları

yukarıda yer alan linkte bilimsel olarak yapılan testlerde çıkan sonuçlar yer alıyor.

eğer kaliteli whey anlayışınız sadece "fiyat ve aroma" ise bu protein markasından uzak durun.

ama eğer amacınız içtiğiniz ürünün içerisinde gerçekten 20 gr whey protein olup olmaması ise doğru adres budur.

yapılan testlerde ilk on içerisinde optimum,weider yok bile haberiniz olsun.

artık senelerdir kullanmadığım ürün kalmadı diyebilirim. tad olarak ben de başarılı bulmuyorum fakat ben whey'i tadı için değil günlük protein ihtiyacıma destek olması maksadı ile içiyorum.

eğer maddi imkanınız varsa bilindik markaları almayıp testlerden yüksek puan alan diğer pahalı ürünleri almanızı tavsiye ederim.

fakat bu ülkede herşeyin en bilinen ve en pahalı olanının kaliteli olduğuna dair olan ön yargı yüzünden senelerdir beş para etmez ürünlere yüzlerce insan yüzlerce lira ödemeye devam edecek elbette.

edit: bu da başka bir araştırma

bu araştırmada da dünyadaki en iyi whey listesinde 3.sıraya oturmuş fakat siz yine de weider'ı övmeye devam edin derim. bu arada liste de weider yok bile.

hiçbir markaya düşman değilim ya da myproteinden para falan almıyorum. sadece olaya önyargılardan uzak mantıklı bir şekilde yaklaşmaya elimden geldiğince çalışıyorum.
  • https://labdoor.com/rankings/protein

su sitedeki laboratuar analizlerine ve karsilastirmalarina bakilirsa piyasadaki en iyi takviye urunleri ureticilerinden biri oldugu gorulebilir.
  • alıp memnun kalan var ise yesillendirsin.