• mysql veritabanı üstünde görerek, ilikşkileri çiziktirerek tasarım yapmayı sağlyan araç. açık kaynak ve 'commercial' olmak üzere iki ayrı formda takdim edilmiş. parasını ödediğiniz vakit, yaptığınız tasarımlar kanlı canlı olarak aynen veritabanı üstünde etkili olabilmekteymiş. ve fakat her bir geliştirici başına yıllık 90 küsür dolar ücret gözüme çok göründü doğrusu. bunu bi'daha gözden geçirmelerini salık veriyorum.

açık kaynak versiyonu da oldukça işlevsel, işe yarar bir araçtır. görmeli, göstermelidir. daha fazla bilgiyi http://dev.mysql.com/workbench/ adresinden almak mümkündür.
  • oracle tarafından geliştirilmiş olup dbdesigner 4'un successor'ıdır.
  • reconnect to server dediğimde istisnasız her seferinde çöken uygulama.
  • 6.0'ı, management studio'ya göre daha kolay kullanılır olan araçtır.
    not: ikisinde de başlangıç seviyesindeyim fakat gördüğüm tablo ve alan oluştumak, alanların özelliklerini seçmek management studio'ya göre çok daha kolaydır.
  • os x mavericks sistem uzerinde surekli gocme sorunu yasadigim mysql clienti. bir kac tabli iki uc pencere acinca direk kapaniyor. elimde mum navicat'i arar haldeyim. bunda query yazmak bile dert, yeminle bazen bunu kullanacagima db sunucusuna ssh atip elle yaziyorum ne yazacaksam.
  • az once gocerek 1 saat boyunca uzerinde calistigim schema'yi sikip atmistir. database gibi muhim bir ortam uzerinde islem yapan bir tool'u bu kadar dusunceli bir sekilde gelistiren ekibe tesekkurlerimi sunuyorum.
  • ne zaman göçmediğini merak ettiğim yazılımsı
  • osx üzerinde çalışan versiyonu göçe göçe bitmedi ben bittim bu ibnetor bitmedi. lan yeter arkadaş siz hangi kafayla yazdınız bu clientın kodlarını ya? hayatımda bu kadar boktan bir araç görmedim.
  • sequel pro gibi şık bir alternatifi varken neden kullanıldığını anlayamadığım mysql veritabanı yönetim uygulaması.
  • macos high sierra 'da düzgün çalışmayan veritabanı istemcisi. eğer macbook üzerinden çalışıyorsanız bir süre daha bilgisayarınızı güncellememenizi öneririm.
hesabın var mı? giriş yap