• beach house'un mayısta çıkacak acer albümü bloom'un yayınlanan ilk şarkısı. ala mualla ala. en güzel albüm henüz çıkmayan olsa da şarkıları odalara daha ne kadar hapsedebilirsin ki mualla? mualla mualla, şarkıyı duyunca beni unuttun, aşkola.

http://www.radioeksen.com/beach-house-myth/
  • beach house'un daha çıkmamış bloom albümünden enfes bir şarkı.

http://www.youtube.com/watch?v=fuvwc3todhg

drifting in and out
    see the road you’re on
    you came rolling down the cheek
    you say just what you need
    and in between
    it’s never as it seems
    help me to make it
    help me to make it
    if you built yourself a myth
    you'd know just what to give
    what comes after this
    momentary bliss
    the consequence
    of what you do to me
    help me to make it
    help me to make it
    found yourself in a new direction
    aeons far from the sun
    can you come?
    would they come to breach you?
    let you know you’re not the only one
    you can’t keep hangin' on
    to all that’s dead and gone
    if you built yourself a myth
    you'd know just what to give
    do you lie?
    oh, let the ashes fly
    help me to make it
    help me to make it
  • enteresan bir sekilde c64 versiyonu cok daha kaliteli ve atmosfer butunlugu tasimakta olan oyundur. amiga versiyonu sprite larin azizligiyle basit bir magic pockets kivamina gelmisken; c64 versiyonu cok cok daha yalnizlik hissi veren urkutucu bir tad yakalamistir.
    ayrica yine c64 versiyonunda muzikler ve ana karakter tartismasiz daha iyi ve urkutucu bir sekilde tasarlanmistir.
    amiga 500 un tartismasiz donanim ustunlugune ragmen turrican gibi bu oyunun da c64 versiyonunun daha iyi olmasi takdire sayan dir.
  • beach house'un muhteşem şarkısı. bir de jools holland performansı var ki tadından yenmiyor.

linkini de iliştireyim soranlar için: http://www.youtube.com/watch?v=pbjxoevly3g
  • içmeden sarhoş eden şarkılardan biridir.
  • ılık ılık esen akşamüstlerinin şarkısı.
  • kimseler duymasın..kimseler bilmesin..o bana kalsın istiyorum..tekrar tekrar dinlenesi..
  • bir commodore 64 oyunu olan myth'adlı oyunun altbaşlığı history in the makingdi. çeşitli coğrafyaların ve zamanların mitolojik figürlerinin arasında oynadığınız bir oyundu. her ne kadar oyun bir action oyunu olsa da, bir hikayesinin olması, sürekli çeşitlilik gösteren ve merak uyandıran mitolojik karakterleri, ortamları, hikayeleri ve çözülmesi gereken durumlarıyla hiç sıkmayan, tekdüze olmayan bir oyundu.

oyunun 4 bölümü sırasıyla yunan, iskandinav, mısır ve uzayda geçerdi.

iskandinav mitolojisi bölümü karanlık bir havaya sahipti. şimşekli yıldırımlı bir havada bir viking longboatı üzerinde başlar. gemide beliren viking savaşçılarının soyunu tükettikten sonra bir karga belirir (odine bir atıf olsa gerek) onun alçaldığı anlarda pençelerinden kaçıp yeterince kılıcınızla hırpaladığınızda yere bir ikon düşürür. onu alınca karaya varırsınz.

karada karşınıza size küçük bıçağımsı cisimler atan kurbağamsı yaratıklar ve devler çıkar. devlerin üzerinden atlayıp hızla ilerlemeniz mümkün değildir, bunu yumruklarıyla engellerler. kurbagalar ölünce size bir miktar bıçak bırakırlar miras olarak. devleri öldürmenin en iyi yolu bu bıcakları uzaktan savurmaktır, çünkü kolları uzun olan bu devler siz onlara kılıçla dalaşırken size güçlü yumruklarını yetiştirebilirler. ormanda yürürken sadık silahınız olan kılıcınız bir anda düşerek kaybolacaktır. biraz ilerleyip olay mahalline bir süre sonra geri dönünce kılıcı aynı yerde bulacaksınız. ancak bu sefer sihirli güce kavuşan bu kılıç, devleri bir vuruşta devirebilecektir. devleri uzaktan yapacağınız bir kılıç hamlesiyle öldürüp hemen uzaklaşmanız iyi olur, çünkü üzerinize düşen ölü dev gücünüze de zarar vermektedir.

biraz ilerleyince bir kadını (valkyrie olması muhtemel) bir kazığa bağlayıp yakan 3 uçan cin karşınıza çıkacaktır. kadının yanına düşen meşaleyi alıp aynı kargaya yaptığınız gibi cinler size saldırmak için alçaldıklarında onlara savurmanız gerekmekte. her birine 3'er vuruş yapınca ölecekler, kadın ise serbest kalacak ve sizi heal edecektir.

biraz daha devli kurbagalı ormanda yürüdükten sonra karşınıza bir ejderha çıkacaktır. ağzından kısa mesafeli bir ateş üfürmenin yanında elinden uzaklara ulaşabilen bir fireball da atabilmektedir. yakınlaşıp kılıçla boğazında bir yara açtıktan sonra uzaklaşıp o yaraya bir bıçak atınca yaratığın arkasına geçebileceksiniz. bölece göklere gükseleceksiniz.

gökteki platformlardaki minik yaratıkları ve havan toplarını dikkatlice geçerek ilerlerken arada sırada (adını hatırlayamadığım) bir eleman size yıldırım atacak. ondan da sıyrılıarak ilerleyince sağ tarafta bir kapı karşınıza çıkacak. kapı açılınca içeriden thor çıkacak ve üzrinize hammer'ını atacak. eğilip yaklaşarak ve ona vurarak ik kapının kapanmasını sağlayıp yola (yukarıya) devam edin. ikinciir kapı daha çıkacak. aynı taktikle thor'u biraz hırpalayınca size yıldırım atan eleman bu sefer sizi odin'in huzuruna çıkaracak. nedense kılıç haricinde insanlarla iletişim kuramadığımız için odin'e de kılıç saplayınca iskandinav mitolojisi bölümü biter.

lanet c64 kasedim mısır bölümünü yükleyemezdi, o yüzden piramitleri hiç göremedim...
  • a- taa amstrad dönemlerinde ortaya çikmi$,ayrica commodore ve amiga versiyonlari da bulunan platform oyunu. mükemmeldi. belki hafizasi kuvvetli olanlar oradaki medusayi animsarlar.

b- bungie software'in ilkini 1998'te çikardigi real-time strateji oyunu serisi. illaki bulunmali,oynanmali,tepi$meli.

c- myth kelimesi efsane anlamina gelir ancak bunu burda bilmeyen yokki,niye söyledim? ukala miyim e$$ek miyim anlamadim ben.

d- hepsi.
  • bu parçanın içinden patti smith çıktı, ortalıkta bir iki tur atıp, sağa sola resimlerimlerini serpeledi, sonra gitmemek üzere en orta yere oturdu, yanında taşıdığı kaset çalarda da tekrar tekrar bu çalıyordu...
    acısıyla mutlu eden beach house eseri.
    *
hesabın var mı? giriş yap