şükela:  tümü | bugün
 • it's always sunny in philadelphia'dan bildiğimiz rob mcelhenneyin popüler bir oyun geliştiricisini canlandıracağı komedi dizisi 7 şubat 2020'de apple tv+ platformunda yayınlanmaya başlayacak.

  geçtiğimiz yazdan e3 tanıtımı da aşağıda bulunsun:
  https://www.youtube.com/watch?v=8a6eael2en4
 • iki bölüm izledim, genel olarak görüşüm olumlu olsa da, inanılmaz bir vuruculuğu da yok. artık abed'den midir bilmiyorum da, it's always sunny ile community arasında bir yerde sanırım.

  not: sezon bitince ekleme yaparım.

  edit: biraz ara verdikten sonra, sezonu bitirdim. karakterlerin her birini ayrı ayrı seviyorum. ilk üç bölümden sonra açılan, enfes bir bütünlükle tamamlanan bir apple dizisi. başları biraz yavan olsa da, sezon bitiminde gerçekten underrated olduğunu düşünmeye başladım. tamam göğe çıkarmaya gerek yok, ama şunu yazarken 6 entry var sadece.
 • the office 2.0 tadında apple tv yapımı komedi dizisi.

  ancak daha çok y ve z kuşağını hedefliyor. boomer ve x kuşağı ben ne izliyorum diye düşünebilir. video oyunları dünyasına uzaksanız, hiç bulaşmayın. şayet video oyunlarıyla aranız iyiyse, tam sizlik bir dizi.
 • efsanevi bir 5. bölümü içerir.
 • 4 bölüm izledim. always sunny'deki abilerden kusursuz bişey beklerdim. silicon valley 9luk diziyse bu 7lik olmuş. ama ilerledikçe açılma ihtimali de yüksek 2. sezon da çıkınca tekrar bi değerlendirmek lazım. kara mizah unsurları daha sert mythic questte bu arada.

  office'i yaratan greg daniels başrolü steve carell ile birlikte space force'u yapıyo malum. ondan da beklentim büyüktü böyle bi sonuçla karşılaşmam umarım.

  edit: sezonu bitirdim 7yi 7.5 yapıyorum. karakterler oturdu ve son bölümler daha iyiydi. sert kara mizah tek bölümlükmüş bu arada. maalesef ortada yakalamaları gereken bi silicon valley çıtası varken işleri zor. yine de oyunlarla içli dışlı olan ve sitcom komedi dizisi seven herkes 10 sezon da çıksa izler diye düşünüyorum. ben öyle yapacağım en azından.
 • herkesin evden çalıştığı müthiş bir karantina bölümüyle 3 ay sonra onuncu bölümü yayınlanan dizi. zamanın ruhunu yakalayan iyi bir iş çıkarmışlar.
 • cana yakın, sıcak bir dizi olmuş. çıtır çerez niyetine izlenir.

  edit: quarantine isminde bütün oyuncuların kendi evlerindeki çekerek hazırladıkları, bilgisayar ekranında zoom toplantısı olarak geçen bir bölüm yayınlamışlar. son zamanlarda izlediğim en muhteşem çalışmaydı. ağlattılar be.
 • danny pudi oynadığı için nasıl bir şeymiş bakayım diye başlayıp ilk sezonunu bitirdiğim dizi. gamer değilim ama beğendim diziyi. muhtemelen video oyunlarla yakından ilgili kişilerin daha çok ilgisini çekecektir. bodrum kattaki kimsenin gitmek istemediği departmanı the it crowd'dan araklamışlar ama güldürdü. karantina günlerini anlatan 10. bölümü özellikle çok iyiydi, farklı bir iş çıkarmışlar, home office çalışanların kısa bir özeti olmuş. dizi biraz daha yeni nesile hitap ediyor denebilir. 14 yaşındaki gamer zibidinin ağzından çıkacak bir lafa(oyunu puanlıyor) bakan koca koca adamlar ilk başta absürd gelse de düşününce mantıklı, bu oyunları oynayan yaş grubu dikkate alındığında.
 • geneli klişe ve vasat olan ubisoft ve apple tv+ dizisi.

  tıpkı ted lasso tarzı bir mizaha oynamışlar. açıkçası çoğu yerde mehh dedirtiyor. ama nazili bölüm, 5. bölüm ve 10. bölüm dizinin çıtasını bir tık yükseğe taşımış... bu yüzden 7.4/10 veriyorum çoğunluğunu pek vasat bulsam da çerezlik izlenilir bir dizi olarak görüyorum.
 • konusu ilgimi çekince bir bakayım dedim, memnun kaldığımı söyleyebilirim. bazı şakaları aşırı sulu olsa da gerçeğe yaklaştıkları çok an olduğundan eminim. oyun sektörüne dair gördüğüm yazılardan ve haberlerden yola çıkarak başta tester’lara davranış şekilleri olmak üzere, ek mesai ücretlerinin çoğu firma tarafından ödenmemesi veya sırf kreatif direktör istedi diye programcıların acı çekerek çalışmaya çalışmaları gibi sahneler yaşandığını okumuştum. aslında bu açıdan bakınca diziden trajikomik bir perspektif yakalamak da mümkün.

  bir de beşinci bölüm diye bir gerçek var tabii. konuk oyuncular harika bir sürpriz oldu. o bölümde olan bitene örnek herhalde yüzlerce oyun vardır. benim aklıma ilk olarak assassin’s creed serisi geldi.