şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mardin'li 12 yasinda bir cocuk... aylar boyunca 100'den fazla insanin tecavuzune ugradi, saniklar arasinda mardin-kiziltepe'de devlet dairelerinde calisan ust duzey memurlar da var. n.c. acilan davada saniklarin 2'si haric tamamini tehsis etti. yasadiklarini uzun uzun anlatti. ancak mahkem saniklarin beraatine karar verdi. ordu mensubu bir subay haric tum saniklar gorevlerine iade edildiler. n.c. su anda baska bir kentte kaliyor. bizim de yuzumuzde utancimiz duruyor... duruma benzer ornek icin (bkz: semse allak)
 • gizlilik kararı alınan bir mahkemenin tutanaklarını yayınlamak hapis cezasını gerektiren bir suçtur. ama maalesef bu 12 eylül askeri yönetimden beri (en son askerler yapti) hapis cezası olarak uygulanmayıp para cezasına çevriliyor..
 • onlarca kisinin tecavuzune ugrayan bir cocuk... devlet ve basinin tum sorumsuzlugunu hala uzerinde tasimak zorunda... 12 yasinda bir cocuga agizini sulandiran manyaklar, suclandiklari icin sinirlenip kizdan intikam almak isteyebilirler, neden olmasin o yuzbasi tutup o kizi agzindan vurmak da isteyebilir, devlet bu durumlardan kurtarmak icin kizi farkli bir sehre gondermistir ama tum gazetelerimiz yine tum gerizekaliliklari ile kizin gonderildigi yetistirme yurdunun bulundugu sehri afise etmistir. simdi ne geregi vardir "n c .... sehri kiz yetistirme yurduna gonderildi" demenin. o yurda son gunlerde kac tane n c gonderilmis olabilir ki? sadece bir... niye afise etmek gerekiyor niye diye tekrar tekrar soruyorum kendime cevabini bulamiyorum... 100 kisi tecavuz etmemistir n c'ye bir basin ordusu tecavuz etmistir...
 • (bkz: nc)
 • hürriyet gazetesinin, kendisiyle ilgili 2 sayfalık haberin her yerinde n.ç diye tanımlayıp, bir satırda dalgınlığa düşüp ismini afişe ettiği kızın ad ve soyadının ilk harfleri..hürriyetin bu yaptığı kallavi bir denyoluktur evet..
 • (bkz: http://www.radikal.com.tr/…10.10.2011&categoryid=98)
  devlet gibi yargı da hemcinsini korumaya devam ediyor.
 • http://www.ntvmsnbc.com/id/25293264

  olmaz olsun böyle yargı!
 • avrupa insan hakları mahkemesi'ne gitmesini ve türkiye'ye okkalı bir tazminat ödetmesini istediğim genç kız. beyin bedava değil mi sayın yargıçlar? 12 yaşında bir çocuğun kendi rızasıyla toplu tecavüzlere uğrayabileceğini varsayan beyninizin içine edeyim.
  (bkz: toplu tecavüzü affeden yüksek mahkeme)
 • 13 yaşında yaşının 2, 3 hatta 4 katında toplum içinde kelli felli zannedilen adamların tecavüzüne uğramış çocuk (gge olmasın diyerek faillere kanımca hak ettikleri yakıştırmaları yapmaktan imtina ediyorum)

  adalet sistemimizin de failleri cezalandırırken ne denli caydırıcı olabildiği ise ayrıca malumunuz.

  davasındaki sanıkların isimleri için buradan yakınız