• ilk defa 1998 yılında mtv russia'da tearin up my heartı görmemle tanıştığım grup.yaş 13, okuldaki arkadaşlardan spice girls, metallica, guns'n roses, nirvana albümlerini bulup kasetlere çektiğimiz, kasetçilerde toplama kasetler yaptırdığımız yıllar.
    müzik zevki çok acayip, pj harvey de dinliyorum, spice girls de, nothing else mattersı* falan ezbere biliyorum, en sevdiğim şarkı losing my religion ve smells like teen spirit.gerçekten 13 yaş feci acayip bir yaş.
    neyse işte o dönem boybandler girlbandler zirvede, okulda metallica, iron maiden falan konuşuyorum arka sıradakilerle lakin eve gelince ilk iş mcm, mtv açıp backstreet boys şarkısına denk gelmeyi dilemek, şarışın nick çok yakışıklı falan demek.zaten aynı dönem titanic'deki leonardo'ya kesik olmak, hatta ona benzeyen okuldaki 6 sınıf üstteki özgür abi'ye aşık olmak vsvs...1998 diyorum yılı zaten, hani britney spears'a "ay hem güzel hem de namuslu bir kıız!!" diye bayıldığımız dönem.(gerçi ben aguilera fanıydım, ki o da ayrı bi utanç veren konu)

neyse ne diyordum, n sync, tearin up my heart.ben bu klibi gördüm ve vuruldum(şimdi bir yerimle gülüyorum orası ayrı), 1:55'inci saniyeden itibarenki kısımda aşık falan olmuş olabilirim.dediğim gibi hepi topu 13 yaşındayım, bana göre erkeğin en güzel en karizmatik yaşı o yıllarda 17.
    23 yaşındaki bi ünlü gördü mü "yeaa yaşlıymış." falan diyorum.
    neyse o yıl ben backstreet boysu sattım ve nsync'e döndüm, mtv full açık kliplerinin çıkmasını bekledim uzun bir dönem, amerika'ya giden babama yalvar yakar cd'leri getirttim, cd içinde 2 tane klipleri vardı, böyle justin civciv gibi böyle amele gibi bişey.ama ben o zaman dünyanın en muhteşem saç rengini civciv sarısı sandığım için problem etmiyorum.
    babam sinir oluyor bana, annemse "geçici heves iki üç sene sonra sen yalvarsan dinlemez bunları, çocuk o daha" diye babamı teselli ediyor.
    neyse 2 sene sonrasında bunların ünü türkiye'ye de geldi, e yaş olmuş 15, artık "i'm a barbie girl" falan dinlemek hiç cool değil, ancak ben burun kıvıramadım, ihanet ediyormuşum gibi geldi, bunlara ulu orta hakaret edenlere "aslına bakarsanız müzik kaliteleri ve sahne showları başarılı" diye savunmaya kalktım.
    işin en iğrenç yanı burun kıvıran adamlar limp bizkit, linkin park gibi hatta eminem gibi dünya kötüsü şeyler dinliyordu.
    şimdi bana sorsanız ha limp bizkit ha n sync.eminem bu ikisinden de kötü, adam hayranı ağzından mektup yazıp onu şarkı diye kakalıyordu*.

öyle yani 2000- hatta 2001 senesine kadar ben bunları sevdim, utanmıyorum, yaptım, gurur da duymuyorum tabi ama napıyım sonsuza kadar hayatımın bu dönemini hiç yaşanmamış gibi görmezden gelemem, inkar edemem.
  • vma ile geri dönmüş boyband. onlara birlikte bende ergenliğime geri döndüm* şimdi görsün 1d'ciler beliber'lar alayına ergen alayına gider yapıcam. boyband dediğin böyle olur evladım tehey.

not: doğruya doğru sanki şimdi daha iyi olmuşlar hele justin'in o zaman ki saçları ne kötüydü be
  • ömrünü yaklaşık 6-7 sene önce tüketmiş olan boyband. 2000'li yıllarda patlayan boyband'ler arasında bence en güzel müziği yapan grup da n'sync'dir. ki ilginçtir o zamanlar favori grubum olan backstreetboys'tan daha güzel müzik yaptıkları için kendilerini kabullenmemiştim başta. amma velakin 8-10 sene önce söylemiş oldukları gone, girlfriend(feat nelly), bye bye bye şarkılarını hala dinleyip günümüzdeki müziklerle de karşılaştırdığımda bu yavşakların hakkını vermek gerektiğini düşündüm.

özellikle şu anda 15-22 yaş arası arkadaşlar pek bilmeyebilirler kendilerini diye gone ve girlfriend'i dinlemelerini tavsiye ederim.
  • youtube'da justin timberlake şarkıları ararken karşıma çıkıp beni hüzünlendiren grup. ne dinlerdik şunu. o zamanlar en uyuz olduğum üyesi de justin t. idi. hiç ileri görüşlü değilmişim ben de be!*
  • 90ların tırtlığı ile 2010ların tırtlığını karşılaştıramayacağımızı göstermektedir. 90ların tırtlığında bir duygu varmış arkadaş. american dream'in en iyi empoze edildiği, en sevdirildiği dönemdir. bugün açıp bir nsync, bir britney dinlediğimde, " amerikada yaşamak, doğmak büyümek varmış." hissi gelebiliyorsa bu bu neslin başarısıdır.

bugünse nur topu gibi bir bieberımız var, sadece ama sadece seks kokmaya çalışan. bieber ise bugün aksine bir koca amerikan neslinin ne kadar salak olduğunu göstermekte.
  • hastası olduğum yegane boyband. backstreet boys, westlife'ı severdim sevmesine de albüm ve kasetlerini alıp çoğu şarkısını ezberlediğim tek grup nsync'tir. her mayıs geldiğinde muhakkak şu görseli paylaşırım. keşke türkiye'de benim yaşlarımda bir fangirl bulup ensink dedikodusu çevirebilsem. evet, lance'in gay olduğunu o dönemlerde çakmıştım.
  • bu grubun nelly'nin eslik ettigi "would you be my girlfriend" isimli bir sarkisi vardi. sozlerini yazamayacagim lakin aklimda kalan su kafiyeli misraya dikkat cekmek isterim: "i need a fiance cute as beyonce." boyle fantastik bir gruptular.
  • mtv vma'de tekrardan toplaşmış* ve tam 13 sene önce vma'de yaptıkları kareografinin bir kısmını sahnede gerçekleştirerek beni duygulandırmış gruptur.
    tekrar dağılmasınlar çünkü dünyanın nsync'e ihtiyacı var, işte bunlar da kanıtı.
  • bunlar zamanında backstreet boysla kapışıyorlardı. ben de ergenlik aptallığından mı yoksa harbiden onlardan* iyi olduklarından mı ne bunları tutuyordum takım tutar gibi. biri pepsiyle sponsorluk imzalardı diğeri coca colayla. biri mcdonaldsla diğeri burger kingle
  • en si(n)k grup
hesabın var mı? giriş yap